Ani najlepšia klimatizácia na trhu vám neposlúži, ak sa o ňu nebudete priebežne starať. S expertom Jozefom Kmeťom z firmy Klima LG sme pre vás dali dokopy zoznam praktických rád, ktoré zabezpečia, že vaša klíma bude fungovať ako hodinky práve vtedy, keď to najviac potrebujete a nenechá vás na pekelným teplotám napospas.

 

Meteorológovia hrozia, že tohtoročné leto bude poriadne horúce, možno oveľa viac ako predtým. Spomínajú až 40-stupňové vyhne. To je priam desivá správa pre ľudí v domoch, panelákoch a bytovkách, ktorí nemajú klimatizáciu alebo im klíma nefunguje tak, ako by potrebovali.

 

Vo firme Klima LG mávajú vždy pred letom nával práce, hoci šíria osvetu, že pravidelný predsezónny servis klimatizácie by sa mal robiť už na jar a že ak budete chcieť montáž klimatizácie až keď udrú horúčavy, zrejme ju nebudete mať doma hneď na druhý deň. Správnou prevádzkou a pravidelným servisom klimatizácie môžete v dlhodobom výhľade ušetriť veľa peňazí na elektrine aj na údržbe.

 

Klimatizácia LG Artcool Klima LG

5 zásad, aby vaša klimatizácia fungovala ako hodinky

 

1. Nezabúdajte na pravidelný servis klimatizácie. Najlepšie je objednať si ho vždy v dostatočnom predstihu pred letnou sezónou, ideálne už v marci alebo začiatkom apríla.

 

2. V prípade, že vonkajšia klimatizačná jednotka je umiestnená na podlahe balkóna, treba jej zabezpečiť dostatok priestoru na odvetrávanie.

 

3. Oplatí sa priebežne po vašej klimatizácii "hodiť očkom" – teda vykonať vizuálnu kontrolu, či niečo niekde neprasklo alebo neodpadáva a v prípade potreby volať záručný (pozáručný) servis klimatizácií.

 

4. Nie je na škodu pravidelne kontrolovať aj odtok kondenzovanej vlhkosti , aby sa nestalo, že vás klimatizačná jednotka začne "vytápať".

 

5. A napokon je dobré z času na čas skontrolovať batérie v diaľkovom ovládači klimatizácie.

 

Krásna a chytrá: Čo všetko pre vás spraví nová klimatizácia LG

 

Tí, čo sa spamätali včas, si už môžu užívať príjemnú vnútornú klímu vďaka rôznym novinkám a vylepšeniam, ktoré značka LG tento rok prináša. Najmodernejšie klimatizačné systémy umožňujú oveľa presnejšie nastavenie a pohodlnejšie ovládanie, aj na diaľku, aby ste vy a všetko živé vo vašej domácnosti vrátane zvierat a rastlín mali vždy ideálne prostredie.

 

Najlepšia klimatizácia je zároveň dizajnovo vyladená, aby vyzerala skôr ako štýlový doplnok interiéru než nudná funkčná technológia. "Mne sa páči, že spoločnosť LG sa už dlhšie snaží vyrábať dizajnové klimatizačné jednotky, ktoré prekvapia," hovorí J. Kmeť. "Najskôr v bielom, striebornom a čiernom zrkadlovom (mirror) prevedení alebo dokonca s vzhľadom dreva, môžete si vybrať svetlé alebo čerešňu a iné. Potom prišli dizajnové jednotky metal a napokon veľmi zaujímavá novinka ARTCOOL Gallery."

 

Táto nástenná klimatizácia vyzerá ako obraz, ktorý si môžete zavesiť rovno nad posteľ. Dokonca si umelecké námety zasadené do rámu tejto klimatizácie LG môžete vymieňať, keď vás jeden obraz omrzí. Tichý režim s minimalizáciou spotreby elektriny zaručí, že vás Van Gogh či Klimt nebudú rušiť pri spánku. Typ Gallery je k dispozícii aj v multi split prevedení, čo znamená dve vnútorné jednotky pripojené na jednu vonkajšiu jednotku, takže sa perfektne hodí aj do bytov a domov, kde treba klimatizovať viac oddelených priestorov.

 

Klimatizácia LG Artcool Klima LG

 

Momentálna novinka ARTCOOL Silver v elegantnom striebornom prevedení sa radí do vyššej triedy klimatizácií LG a obsahuje všetky technologické "vychytávky" novej generácie. "Samozrejmosťou je zabudovaná Wi-Fi na pohodlné diaľkové ovládanie cez mobilnú aplikáciu, pohyb lamiel v štyroch smeroch, čo zabezpečí lepšiu distribúciu chladného vzduchu po miestnosti, ďalej je tu špeciálny systém na precízne čistenie vzduchu od škodlivých mikročastíc Plasmaster Ionizer+, automatické čistenie a aktívne riadenie spotreby elektrickej energie, aby vás chladenie nepriviedlo na mizinu. Odolnosť vonkajšej jednotky zvyšuje antikorózna úprava Gold Fin," konkretizuje J. Kmeť.

 

Servis klimatizácie vďaka týmto vylepšeniam môže byť jednoduchší, chod úspornejší a systém odolnejší. Navyše, umožňuje letné chladenie a zimné kúrenie s tou istou jednotkou. Všetky tieto novinky a funkčnosti si viete naživo pozrieť a vyskúšať v bratislavskom showroome firmy Klima LG.

 

Tak ako? Túžite si aj vy schladiť leto klimatizáciou, ale nie ste si istí, či nebudete veľa platiť za elektrinu? Máte v byte veľmi teplo, ale váhate, či je klimatizácia zdravá? Máte už doma klimatizáciu, ale zdá sa vám, že nefunguje dosť efektívne? Ak ste si niektorú z týchto otázok práve položili,  čítajte ďalej.

 

Ako si doma vytvoríte príjemnú klímu

 

► Najlepšie je, keď si klimatizáciu nastavíte na stabilnú teplotu a necháte ju zapnutú, nech sa nemusí stále rozbiehať, lebo vtedy dochádza k najväčším stratám. Je to podobné, ako temperovanie počas zimy.

Ak cítite potrebu vyvetrať byt či dom, urobte to skoro ráno, keď je najchladnejšie.

Okná, obzvlášť tie strešné, je ideálne v lete tieniť. Najmä, ak nie ste doma a nepotrebujete prirodzené svetlo na prácu.

► V priebehu dňa sa už neodporúča vetrať, aby ste zbytočne nechladili vonkajšie prostredie namiesto interiéru. Tým pádom nebudete preplácať.

Ak máte systém na rekuperáciu tepla, potom je vhodné vetrať iba prostredníctvom neho a neotvárať zbytočne okná. Šetrí to peniaze za energie aj klimatizačné jednotky.

 

Chcete požiadať dodávateľa o ponuku alebo zariaďujete váš projekt a potrebujete sa poradiť? Nie je nič jednoduchšie, vytvorte si u nás zákazku a získajte ponuky na mieru od overených dodávateľov.

 

Klima LG Bratislava - klimatizácie LG Mitsubishi Daikin - montáž klimatizácií - servis klimatizácie - pravidelná údržba - klimatizácie Bratislava Senec klíma LG Pezinok Trnava klimatizácia Nitra Malacky - Showroom Klimatizácie LG Bratislava – Dúbravka

 

Zdroj foto: Klima LG / LG a 123rf.com