disperzné farbyDisperzné farby sa vyznačujú svojimi typickými vlastnosťami, ktoré sa pri ich použití prejavia v plnej miere. Ak sa chystáte maľovať disperznými farbami, najprv natrite plochým štetcom všetky okrajové časti plôch.

 

Pri prvom nátere neťahajte štetcom úplne popri okraji, ale od neho nechajte malý odstup. Vzápätí naneste na tieto miesta druhý náter štetcom – tento krát už aj priamo ku okraju. Farba sa teraz lepšie nanáša, lebo štetec sa po prvej vrstve ľahšie kĺže a vám sa bude dať precíznejšie pracovať. Vaša práca tak bude presnejšia a okraje budú vyzerať veľmi dobre.

 

Až nakoniec sa venujte ostatným veľkým plochám, ktoré môžete pokojne zatierať valčekom na farbu.

 

Maľovanie disperznými farbami Tip: Na maľovanie disperznými farbami pokojne použite aj valček na teleskopickej tyči. Z väčšej vzdialenosti získate lepší odstup a zároveň kontrolu, či sú nátery farby rovnomerné. Disperzné farby sa dajú jednoducho nanášať aj pomocou striekacej pištole. Pri takejto aplikácii však nikdy nezabudnite použiť rúško na tvár. Farebná hmla, ktorý sa pri striekaní tvorí, môže byť totiž pre váš organizmus škodlivá.

 

Ak chcete natrieť dve priľahlé steny rozdielnymi farbami, využite takúto jednoduchú pomôcku. Odrežte si dlhší kus kartónu so šírkou cca 15 cm a priložte do rohu medzi susedné steny. Natierať potom môžete bez obáv, že farbu nanesiete aj na susednú stenu. Aj tam vám ale nedoporučujeme naberať si na štetec príliš veľa farby, pretože by sa vám mohla začať roztekať popod prikladaný kartón.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Textilné omietky

 

Aké farby pre interiér?

 

Ďalšie články na tému Farby a omietky

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk