Celulózová izolácia obsahuje viac ako 75% recyklovaného materiálu (predovšetkým novinový papier), Celulózová izolácia tak nielen šetrí energiu, ale pretože je maximálne ekologicky šetrná, pomáha mestám a obciam efektívne riešiť rastúce náklady na likvidáciu odpadu.

 

EKO výhody celulózovej izolácie

 

Pretože samotná výroba celulózy je energeticky menej náročná a nákladná ako priemyselná výroba izolácie zo sklenej vaty, ktorá je vyrábaná v peciach vykurovaných plynom z penovej hmoty z petrochemikálií - v celulózovej izolácii je tak oveľa nižšia" R "hodnota než v akomkoľvek inom materiáli. Z národno hospodárskeho hľadiska musia byť tieto úspory pri výrobe pripočítané k ďalším charakteristickým znakom lepšej kvality celulózy ako izolačného materiálu.

 

Ak to myslíte vážne s úsporou peňazí a tepla, recykláciou aj zodpovedným používaním zdrojov, ako aj ohľaduplnosťou k životnému prostrediu a úsporami energie, tak jediné zodpovedné a spoľahlivé riešenie, o ktorom môžete uvažovať, je celulóza. Technológie a metóda celulózovej izolácie je plne v súlade a zodpovedá najkomplexnejším zákonným normám a kritériám, ktoré platia pre akýkoľvek iný izolačný materiál. Aby vôbec celulózová izolácia mohla byť predmetom predaja, musí spĺňať a zodpovedať prísnym požiadavkám inštitúcie Consumer products Safety Commission Standard 16 CFR part 1209 (úrad na ochranu spotrebiteľa posudzujúci bezpečnosť a kvalitu výrobkov). Metóda celulózovej izolácie má za sebou značné množstvo kvalifikovaných a nezávislých testov a certifikačných programov, a stavitelia a zákazníci tak majú istotu, že výrobok, ktorý sa rozhodli zakúpiť a použiť, zodpovedá všetkým požadovaným štátnym normám a priemyselným štandardom.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Zatepľovací systém LITE PANEL: aby váš dom nestratil dušu

 

Decopierre: omietka, ktorej sa budete chcieť dotknúť

 

Ďalšie zaujímavé články a rady na tému Zateplovanie

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

 

Foto: penoizol.zp.ua

Autor: Ivan Nôta