Pri pohľade na jednotvárne a fádne zateplené fasády domov a budov, ktoré sa odlišujú len farebným prevedením, sa mnohokrát človeku zacnie za zašlými príjemnými časmi mnohorakého dizajnu a doslova noblesného prevedenia vonkajších opláštení domov. Za melancholické pocity môže hlavne odveká a vrodená túžba človeka splynúť s prírodou – nevynímajúc štýl bývania. Túžba, ktorú sa v nás moderná doba snaží utlmiť. Funkcionalizmus totiž nemá dekor, takže je ľahké všetko zatepliť, omietnuť a nafarbiť, ťažšie je však tento obraz prijať.  Niet sa teda čomu diviť, ak v rebríčku najpopulárnejších vonkajších obkladov domov dnes vedie kameň a drevo, prípadne ich verné imitácie. Najlepším dizajnérom na svete je totiž príroda sama.

 

 

Zatepľovací systém LITE PANEL: aby váš dom nestratil dušu

 

 

Čo by ste povedali, ak by sme vám predstavili obklad z dokonalej imitácie prírodného kameňa, ktorý je zároveň výnimočným izolačným a zatepľovacím  systémom? LITE PANEL spĺňa tieto požiadavky v tej najvyššej miere. Poďme si ho predstaviť.

 

Zatepľovací systém LITE PANEL patrí k najmodernejším univerzálnym izolačným technológiám dneška. Prečo univerzálnym? Pretože slúži nielen ako finálna, pohľadová úprava vonkajších a vnútorných povrchov ale zároveň funguje tiež ako tepelno izolačná vrstva. Dizajn povrchovej úpravy systému LITE PANEL vo forme štiepanej žuly, bridlice či mramoru dodá akémukoľvek múru výrazný prírodný efekt. Tým však jeho prednosti nekončia.

 

Obklady LITE PANEL majú extrémne nízku hmotnosť. V porovnaní s betónovým obkladom či obkladom z prírodného kameňa je táto až päťnásobne nižšia. Napriek tomu ponúka systém vynikajúce izolačné vlastnosti s veľmi nízkym súčiniteľom tepelnej vodivosti, ktoré zároveň pôsobia ako protihluková bariéra. S týmito parametrami obklad LITE PANEL výrazne prevyšuje štandardné zatepľovacie systémy z polystyrénu alebo minerálnej vlny. Pri zateplení tak získate jedinečný dekoratívny prvok, rovnako ako funkčné zateplenie domu a predovšetkým ušetríte peniaze, pretože obklady LITE PANEL sú technologicky konštruované ako zateplenie s finálnou povrchovou úpravou v jednom.  Aplikácia celého systému je rýchla a jednoduchá, pričom panely možno kotviť alebo kontaktne naliepať na pripravený múr tak v exteriéri ako aj v interiéri. Náklady na dopravu sú nízke.

 

Zatepľovací systém LITE PANEL: aby váš dom nestratil dušu

 

Vráťme sa na chvíľu k najvyužívanejším systémom zateplenia na Slovensku a to pomocou polystyrénu. Napriek tomu, že tento systém sa u nás už nejaké to desaťročie aplikuje, považuje sa za pomerne mladý. Napriek tomu sa na ňom už po niekoľkých rokoch môžu prejaviť väčšie či menšie negatíva, hlavne v mestách s intenzívnym priemyselným životom. Niektoré štúdie dokonca hovoria o estetickom opotrebení polystyrénového zateplenia, spôsobenom prachom, vplyvmi počasia, ale tiež výfukovými plynmi, kvalitou ovzdušia a operenými škodcami, ktoré sa dokážu preďobať cez tenkú vrstvu omietky na polystyrénových blokoch.

 

Zatepľovací obklad LITE PANEL je v tomto svetle úplne iný. Bez akéhokoľvek nasadenia môžeme povedať, že vyzerá už na pohľad veľmi pôsobivo a ušľachtilo. Je bezúdržbový, maximálne odolný voči možným negatívnym vplyvom a namáhaniu, má dlhú životnosť a nulové náklady na dodatočné úpravy povrchu. Tajomstvo zatepľovacieho obkladu LITE PANEL tkvie v jedinečnej technológií výroby. Jednotlivé panely tvoria tri základné vrstvy: Jadro je vyrobené z polyuretánovej peny, ktorá je okrem iného vynikajúcim tepelným izolantom. Hrúbka tejto vrstvy sa pohybuje od 30 do 80 mm podľa typov výrobkov, čo svojimi  tepelno izolačnými vlastnosťami odpovedá polystyrénu o hrúbke 50 až 140 mm. Vnútorné opláštenie má hrúbku 1 až 3 mm, je vyrobené z extrémne pevného kompozitného betónu a slúži ako pohľadová a ochranná vrstva, ktorá je povrchovo upravená. Špičkové spracovanie lícového povrchu je dosiahnuté použitím výrobnej technológie MAGICRETE ®. Pevná povrchová vrstva materiálov radu LITE PANEL o šírke jeden až tri milimetre zaručuje ich vysokú odolnosť proti poveternostným vplyvom, mechanickému poškodeniu a dlhú životnosť. Ide tiež o ekologicky nezávadný materiál, odolný proti pôsobeniu plesní a škodcov, s vysokou rozmerovou stabilitou (tepelnou rozťažnosťou) a praktický nulovú nasiakavosťou, ktorý ďalej zvýši komfort Vášho bývania účinnou zvukovou izoláciou.

 

Zatepľovací systém LITE PANEL: aby váš dom nestratil dušu

 

Čo dodať na záver? Obkladové panely LITE PANEL sú hotovým riešením, ktoré nevyžaduje špeciálne aplikačné zariadenia a vyškolený personál - montáž obkladových panelov zvládne praktický každý, dokonca aj svojpomocne.

 

V súčasnosti sa v stavebníctve čoraz viac používa termín trvalá krása. Zatepľovací systém LITE PANEL  patrí právom pod takúto značku. Pomocou neho originálne a dekoratívne zateplíte svoj dom a navyše mu dodáte ako pridanú hodnotu pozitívny prírodný vzhľad.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Desať odporúčaní pre správne zateplenie fasády

 

Sprievodca typmi tepelnej izolácie

 

Ďalšie zaujímavé články na tému Zatepľovanie

 

 

 

2.8.2017© WEBY GROUP

 

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

 

Foto a zdroj: www.magicrete.cz

Autor: Ivan Nôta