Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu. Čo tou falošnou perspektívny máme na mysli? 

 

Napríklad vybudovanie chodníčka, ktorý sa bude pozvoľna zužovať. Môžeme vyskúšať aj kúzla pomocou tvarovania rastlín. Rastliny v popredí zastrihneme na väčšie rozmery, zatiaľ čo rastliny za nimi, ktoré sú vzdialené len pár metrov, už budeme strihať o niečo menšie. Podobne pôsobí aj delenie záhrad na jednotlivé časti. Ideálne je pre tento účel vytvorenie odlišných úrovní. 

 

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu

 

Skúste vo svojej záhrade realizovať napríklad záhony rôznej výšky alebo odlišných úrovní a k nim pripojte napríklad len dva tri schodíky, ktoré povedú k vyvýšenému posedeniu alebo malej terase. Týmto spôsobom sa spoľahlivo a viditeľne separujú jednotlivé časti, a tie môžeme naviac ešte zdôrazniť tiež odlišným zariadením.  

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

15 skvelých nápadov pre malé záhrady

 

Ako si vytvoriť vlastnú japonskú záhradu

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Záhrady a záhradné domčeky

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

 

Foto: www.dekorin.me

Autor: Ivan Nôta