V súčasnosti kúpeľne strácajú svoju striktnú funkčnosť miestností určených na vykonávanie hygieny a stávajú sa akýmisi súkromnými wellness, v ktorých v tejto uponáhľanej dobe hľadáme oázu pokoja a miesto na načerpanie nových síl.

 

Farba do kúpeľne

 

Okrem pohodlnej vane a príjemne zariadeného prostredia, je jedným z podstatných činiteľov vplyvu na vašu psychiku a duševný stav aj svetlo a farebné zladenie interiéru. Vo vašej kúpeľni by sa mali nachádzať viaceré druhy osvetlenia. Priame, jasné svetlo potrebujete tak na prebratie sa do nového dňa ako aj pri úprave zovňajšku, tlmené svetlo je vhodné práve pri relaxovaní vo vani. Atmosféru pohody večer podporte zapálením sviečok.

 

Čo sa farebnosti týka, dôležitú rolu zohráva nielen farba stien a dlažby, ale veľký efekt dosiahnete aj vhodnou farbou doplnkov, uterákov a podobne, ktoré nakoniec, dokážete kedykoľvek obmieňať.

 

Farba do kúpeľne

 

Teplé farby do kúpeľne, ako sú napríklad červená, oranžová alebo žltá vás nabudia správnou energiou a dodajú duševnej sily. Okrem toho červená podnieti tvorbu adrenalínu a hormónov, zvýši váš tep a krvný tlak. Ak často prichádzate domov unavený, kúpeľňa v červenom tóne vás raz dva postaví na nohy. Oranžová farba podporuje dobrú náladu, blahodárne pôsobí na imunitný systém, trávenie a dokáže podporiť sexuálnu túžbu. Žltá farba podporuje pamäť a aktivuje tvorivé sily. Je farbou slnka, preto pôsobí pozitívne na nálady a vnemy človeka.

 

Farba do kúpeľne

 

Zelená je farbou harmónie, upokojuje podporuje schopnosť sústredenia. Napomáha proti nespavosti. Modrá odbúrava stres, uvoľňuje napätie, osviežuje Okrem toho dokáže znížiť telesnú teplotu i spomaliť tep. Potláča strach, úzkosť a depresie.

 

Hnedá znižuje napätie a harmonizuje.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Odstraňovanie starých náterov

 

Maľovanie disperznými farbami

 

Ďalšie články, rady a tipy týkajúce sa farieb a omietok

 

 

© Weby Group

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: ideas.vdolevke.ru, barev.info, art-me.in