posteľAk chcete mať v svojom byte nábytok, ktorý ide s dobou a navyše často šetrí aj priestor, mali by ste si kúpiť napr. skriňu na mechanické bezdotykové otváranie a zatváranie, ktorú ovládate diaľkovým riadením. Okrem toho, že na nej nenájdete žiadne rúčky či madlá, je jej uzatvárací systém takmer nehlučný, čo platí aj o dorazoch dverí.

 

Medzi ďalšie novinky dizajnérov a výrobcov nábytku patria napríklad multifunkčné pracovné stoly, ktoré po práci dokážu vo svojich útrobách skryť počítač, klávesnicu alebo monitor.

 

Prekvapením tohto roku sú postele, ktoré okrem toho, že sú polohovacie, dokážu pomocou piestov vo svojich nožičkách meniť svoju výšku. Zdanlivo bezúčelnú vymoženosť ocenia najmä starší ľudia a tí, ktorí majú problémy s chrbticou.

 

Flexibilita nábytku je jednoducho IN. Priestranné interiéry dnes nepredeľujú pevné priečky ale napr. sústavy moderných regálov, ktoré sa v prípade potreby nechajú posúvať po koľajničkách a nechajú tak vyniknúť novým priestorom alebo vytvoria kútik pre súkromie. Moderný nábytok dnešnej doby musí byť nielen flexibilný ale aj multifunkčný. Aby vyhovel potrebám svojich užívateľov, musí byť navrhnutý a konštruovaný tak, aby sa z neho dali bez námahy vytvárať nové variácie.

 

Pozrite si túto sedačku. Počet miest sa dá upraviť podľa potreby a využitia a ak potrebujete prechodné miesto na spanie, stačí prispôsobiť sklon opierok a vyrovnať sedaciu plochu.

 

gauč

 

Malými úpravami sedačky zväčšíte v príprade potreby počet miest na sedenie.

 

gauč

 

A niekoľkými šikovnými pohybmi vytvoríme zo sedačky posteľ na príležitostné prespávanie.

 

gauč

 

A ešte čerešnička no torte... Verili by ste, že z toho gauča dokážete vytvoriť 144 rôznych variácií?

 

sedačka

 

 

 

 

 

Ďalšie články na tému Nábytok

 

2.3.2012© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk  

 

Foto: keralahousedesigns.com, youtube.com