Fúkanou izoláciou proti prehrievaniu podkroviaSparné leto môže so sebou prinášať nepríjemnosti v podobe prehriateho podkrovia. Ak sa to deje práve vo vašej nehnuteľnosti, je načase zamyslieť sa nad efektívnou izoláciou tohto priestoru.

 

V tomto zmysle sú fúkané izolácie vďaka technológii fúkania veľmi flexibilné a výkonné. Tou najvýkonnejšou je zdravotne nezávadná fúkaná izolácia vyrobená na báze celulózy. Možno ju aplikovať do všetkých typov konštrukcií. Je vhodná pre izolovanie akýchkoľvek častí domu, akými sú podlaha, strop, pôjd, podkrovie, stena alebo strecha. Dostane sa aj do inak neprístupných miest, pričom vyplní každú medzeru, aj dutinu. Tejto izolácií neunikne žiadny detail. Priľne ku všetkým povrchom. Výhoda fúkanej izolácie sa najviac prejaví pri zatepľovaní detailov u zbíjaných väzníkov, pri aplikácii do podkrovných priestorov alebo do konštrukcií drevostavieb.

 

Fúkané izolácie majú vynikajúce akumulačné schopnosti. V lete zabránia prenikaniu horúčav do vnútorného priestoru a v zime zabránia únikom tepla. V praxi to znamená jediné. Vrstva tejto fúkanej izolácie je schopná zastaviť cez sparný letný deň až sedem hodinovú dennú dávku slnečnej energie. Nežiaduca horúčava sa tak v lete nedostane do interiéru. V zime je to naopak. Ak večer zakúrite, potom sa teplo akumuluje do stien a stropov, a to vďaka tejto izolácií. Ráno sú steny príjemne teplé. Minimálna tepelná vodivosť materiálov zaručí ochranu v zimnom období, ale čo horúce leto? Pri vonkajších tropických teplotách máme porovnateľný iný parameter a tým je merné teplo. Tento parameter majú fúkané izolácie naozaj vysoký. Ak je fúkaná izolácia na báze celulózy, merné teplo dosahuje maximálnych hodnôt. To znamená, že sa horúcich dní naozaj nemusíme obávať a v podkroví bude príjemná klíma.

 

Technológia zafúkavania izolantu pod tlakom vzduchu pomáha riešiť veľmi dôležitý problém pri rekonštrukciách chát a chalúp. Zafúkaním eliminujeme rôzne skryté zákutia konštrukcie, ktorá by inak ostala odhalená a neizolované. Dokáže tak maximálne zamedziť problémom tepelných mostov, ktoré sa neprejaví hneď, ale časom.

 

Nafúkanie izolácie je otázkou niekoľkých hodín. Ide o čistú, rýchlu a bezodpadovú aplikáciu. Prakticky bez stavebných úprav. Zaizolovanie sa vykonáva zvonku alebo v prípade neobytných podkroví vnútri objektu. K aplikácii z vonku stačí niekoľko málo otvorov či posunutých strešných škridiel. Na inštaláciu zdravej fúkanej izolácie je dobré mať skúsenú aplikačnú firmu. Renomované firmy majú veľa skúseností, a hlavne poskytujú záruky. Ich plusom je, že počas krátkej doby odvtedy, ako sa pre takúto firmu rozhodnete, sa u vás objaví odborník, ktorý si priestory zadarmo prehliadne, zhodnotí, zdarma navrhne riešenie a vypracuje cenovú ponuku.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Výhody fúkanej izolácie na celulózovej báze

 

Dostavba a izolácia podkrovia

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Podkrovie

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.dneprteplo.io.ua

Autor: Ivan Nôta