TiP.jpgVýhodou veľkoplošného PVC v roliach je podlaha bez škár a pomerne jednoduchá pokládka, ktorú zvládne každý šikovný domáci majster. Pod lepenú vinylovú podlahou musí byť špičkovo urobený podklad, pretože vinyl okopíruje každú nerovnosť. Menšie nerovnosti pravdepodobne zrovná  textilná alebo penová podložka, ale pri väčších nerovnostiach je potreba zrovnať podlahu nivelačnou hmotou. Ak chcete mať istotu, že je podlaha položená správne, nechajte pokládku na odborníkov. Niekedy je cena pokládky zahrnutá v cene podlahovej krytiny.

 

PVC v roliach môžete klásť voľne bez lepenia, kedy krytinu pri stenách a pri napájaní zaistíte pomocou obojstrannej lepiacej pásky (vhodné pre menšie miestnosti), alebo PVC celoplošne prilepíte. Lepenie je odporúčané u veľkých miestností (nad 20 m2) a v miestnostiach s podlahovým kúrením. Lepením navyše zabránite vzniku vĺn. Vinylové dielce môžete skladať k sebe a celoplošne lepiť, iné položíte bez lepenia podobne ako plávajúce podlahy pomocou zámkového spoja. Lepené podlahy bývajú tichšie, takže sú vhodné aj do detských izieb. Pri lepených lamelách je navyše jednoduchšia oprava poškodených dielcov.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Drevená podlaha v kúpeľni nemusí zostať len snom

 

Zámková vinylová podlaha

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Podlahy

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.fairy-house.ru

Autor: Ivan Nôta