Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie oproti štandardným vykurovacím systémom ako je plynové vykurovanie alebo konvenčné elektrické vykurovanie. Hlavné využitie je v medziobdobiach jeseň, jar, ale svoje uplatnenie si nájde aj v zime. Klimatizácie dokážu efektívne vykurovať až do -25°C.

 

Klimatizácie vykurujú od -5, do -30. Záleží od výrobcu a typu klimatizácie. Toshiba GREE PANASONIC DAIKIN

 

Kde sa najčastejšie využie vykurovanie pri klimatizáciach?

 

- Tam kde sa používa len elektrické kúrenie

- Nízka spotreba elektrickej energie

- Chaty, chalupy

- Prechodné teplotné obdobie

- Rýchle vyhriatie priestoru, teplotná pohoda

- Kancelárie, unimobunky, malé priestory

- Priestorky kde chceme udržiavať teplotu min. 8°C - ochrana proti zamrznutiu

 

Funkcia kúrenia  8°C

 

LacnaKlima.skHodnota, na ktorú je udržiavaná teplota v miestnosti v zimnom období. Pomocou tejto funkcie sú klimatizované miestnosti v zimnom období chránené proti zamrznutiu. Pri tejto funkcii je dosiahnutá výrazná úspora energie vzhľadom na to, že je toto zariadenie schopné udržiavať v miestnosti stálu teplotu 8°C.

 

Pri výbere porozmýšľajte ako chcete využívať klimatizačné zariadenie, vyberajte aj podľa vašich potrieb, funkcii ktoré chcete aby klimatizačné zariadenie malo.

 

Dôležitý parameter sú koeficienty sezónnej účinnosti, pri chladení SEER a kúrení SCOP. Ak chcete používať klimatizáciu na kúrenie v noci, dôležitý parameter je aj hlučnosť vnútornej jednotky.

 

Pomôžeme Vám pri výbere klimatizačnej jednotky napíšte nám na info@lacna-klima.sk alebo volajte na 0911 700 070.

 

Hlavné výhody vykurovania klimatizáciou:

 

- Rýchle vyhriatie priestoru

- malá spotreba energie,

- možnosť využiť funkciu 8°C pre udržanie teploty nad bodom mrazu,

- možnosť ovládať a monitorovať klimatizáciu cez mobilné aplikácie,

- efektívne vykurovanie do -25°C,

- čistenie vzduchu

- využite aj pri sušení prádla v zimných mesiacoch.

 

LacnaKlima.sk

 

Tepelné čerpadlá = kúrenie klimatizáciou Tepelné čerpadlá sú integrovanou súčasťou technológie klimatizačných zariadení.

 

Tepelné čerpadlá transformujú teplo z jedného prostredia do druhého postredníctvom chladiaceho okruhu. 

 

V režime chladenia sa odoberá teplo z vnútorného prostredia a odvádza sa do vonkajšieho vzduchu, dôsledkom čoho je ochladenie vnútorného priestoru. Toto je bežná technológia v chladiacich a klimatizačných zariadeniach. Tepelné čerpadlá naviac umožňujú, aby bol proces prenosu tepla obrátený, t.j. aby zariadenie odoberalo teplo z vonkajšieho prostredia a transformovalo do vnútorného, čo má za následok ohriatie vnútorného priestoru. Pritom použitá technológia je rovnaká.

 

Účinnosť tepelných čerpadiel

Tepelné čerpadlá ponúkajú mnohé výhody ako vykurovacie riešenie. Rovnaké zariadenie sa dá použiť na chladenie aj kúrenie, to znamená nižšie náklady, jednoduchosť prevádzky a údržby. Tepelné čerpadlá majú veľké výhody v oblasti účinnosti. Naproti vykurovaniu fosílnymi palivami, tepelné čerpadlá odoberajú teplo potrebné na vykurovanie z vonkajšieho prostredia. Energiu spotrebúvajú iba na transformáciu tohto tepla z nižšej teploty na vyššiu. Energia vynaložená na túto transformáciu je menej ako 1/3 z celkového odovzdaného vykurovacieho výkonu, t.j. oproti elektrickým vykurovacím systémom je tepelné čerpadlo viac ako 3-krát účinnejšie. Odovzdané teplo je teda 3-krát vyššie ako spotrebovaná elektrická energia.

 

Komfort tepelných čerpadiel Tepelné čerpadlá v kombinácii s Inverter technológiou ponúkajú jedinečný komfort a prevádzkovú účinnosť.Tepelné čerpadlá sú schopné splniť nároky presného chladenia a kúrenia v priemysle ako aj komfortného a hospodárneho domáceho vykurovania.

 

www.lacna-klima.sk