Patrili ste medzi tých, kto na návštevách okukovali drevené palubovky na stenách, ktoré priestor aspoň trochu odlíšili od iných bytov a domov, čo sa v časoch nie až tak dávnych  podobali ako vajce vajcu? Súčasný módny trend sa vám bude určite páčiť. Drevené obklady sú opäť in, a ešte krajšie, než bývali!

 

Návrat drevených obkladov stien

 

A ešte jedna otázka: Máte pocit, že použitím drevených obkladov na stenu získa váš domov štýl horskej chalupy? Naopak! Vzhľadom k širokej ponuke dekorov a typov nimi očaríte všade. Napríklad  do moderných bytov a domov sa určite hodia takzvané 3D panely, ktoré upútajú pozornosť vďaka svojmu plastickému povrchu.

 

Návrat drevených obkladov stien

 

Snaha vytvoriť si útulné a tiež zaujímavé bývanie, ale aj nové a dokonalejšie výrobné metódy a v neposlednom rade tiež bojkot súčasného studeného minimalizmu - to všetko stojí za návratom obkladových panelov a obkladov z dreva. Rovnako ako sa stropné podhľady vrátili do našich interiérov v novom kabáte, aj pre ne  platí, že s obyčajnými palubovkami dneska veľa parády nenarobíte. Konkurujú im 3D efekty, ale aj imitácia vzácnych driev, povrchová úprava vytváraná najnovšími technológiami drevoobrábajúceho priemyslu a podobne. Ak sa rozhodnete pre ktorýkoľvek z nových modelov, nezabudnite, že ide o veľmi výrazný prvok, preto ho stačí zvoliť len na jednu stenu alebo aj menšiu plochu. Ak vám to dispozície dovoľujú, dajte drevený obklad naproti oknu. Dopadajúce svetlo ešte zdôrazní jeho krásu i prípadné 3D efekty.

 

Drevené obklady

 

 

 

Obklady stien vám šetria peniaze a zlepšujú kvalitu bývania . Ide o ďalšiu stenu, ktorá pôsobí okrem iného ako izolácia a bráni tak únikom tepla. Obklady stien tiež dokážu znižovať hlučnosť a nepríjemnú ozvenu v interiéri. A ak bojujete s krivými stenami, nepeknú omietkou (alebo ju vôbec nemáte), tak aj tu sú drevené obklady čistým riešením. Podmienky pre inštaláciu sú minimálne - stačí suchá a spevnená stena.

 

Drevená mozaika

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Kamenná dýha

 

Ohybné obklady

 

Ďalšie články na tému Obklady

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.room-decorating-ideas.com, www.ateler.ru, www.evrostil777.com.ua

Autor: Ivan Nôta