Bazénový vysávačAk chodíte na letné dovolenky, užívate si leto a všetky radovánky v turistických strediskách, možno si ani neuvedomujete, koľko starostí treba na udržiavanie kvality, čistoty a luxusu celého dovolenkového rezortu. Akú námahu treba  vynaložiť pri čistení vnútorných i vonkajších priestorov, ale i bazénov a starostlivosti o kvalitu a zdravotnú neškodnosť vody. Ak na letné dovolenky nechodíte a bazén máte v záhrade, musí vám byť všetko jasné.

 

Mušky, tráva, lístie, vlasy a rôzne ďalšie nečistoty vedia poriadne znepríjemniť zážitok a pôžitok z kúpania sa a šantenia vo vode. Pravdepodobne potrebujete na sebe cítiť i slnečné lúče, takže brániť znečisteniu pomocou prekrytia a hermetického uzatvorenia bazéna nie je najšťastnejšie a najlogickejšie riešenie. Musíte sa zmieriť s tým, že raz za čas ho bude nutné vyčistiť. Netreba však klesať na duchu, v dnešnej modernej, pretechnizovanej dobe existuje množstvo čistiacich pomocníkov, ktorí vám dokážu uľahčiť i takú nevďačnú úlohu, ako je upratovanie a údržba.

 

Nenahraditeľní pomocníci

 

Filtrácia do bazénov patrí medzi neoddeliteľnú súčasť bazénového príslušenstva. Bez filtrácie si už bazén nikto ani len nevie predstaviť. Naopak, bazénový vysávač ešte medzi úplne štandardy nepatrí. Ale mohol a mal by. Tento šikovný prístroj totiž dokáže vykonať veľa záslužnej práce.

 

Poloautomatickým vysávačom síce musíte trošku pomôcť, ale celá manipulácia s nimi je až geniálne jednoduchá. Tie úplne najmodernejšie a najdokonalejšie prístroje fungujú autonómne. Ich ovládanie je intuitívne a všetka komunikácia prebieha prostredníctvom smartfónu. Stačí si len nainštalovať potrebnú aplikáciu a môžete začať čistiť, čo v realite znamená, že zapnete prístroj a vy sa kúpete a opaľujete. Je to skutočne také bezproblémové.

 

Sú veľmi ľahké a mimoriadne inteligentné. Ich revírom je bazén, po ktorom sa pohybujú s istotou orientačného bežca, vyhýbajú sa prekážkam, nečistoty odstraňujú s ľahkosťou, pružne, dokonale a efektívne, akoby mimochodom. Aktívna kefa si dokonca poradí i s riasami a baktériami. Neprekvapí ich žiaden bazénový povrch, žiadna zažratá špina. Nepoznajú prekážky.

 

 

Bazénový vysávač

 

 

Nepracujte, užívajte si

 

Výdobytky modernej techniky sú tu na to aby nám slúžili, aby nám uľahčovali život. Voľné chvíle sú vzácne, nebýva ich veľa. Počas roka sa naháňate, tvrdo pracujete, preto si pokoj a pohodu pri bazéne s rodinou a priateľmi zaslúžite. Nepracujte, neupratujte, keď nemusíte. Spoľahnite sa na techniku, na bazénový vysávač. Odbremení vás od nepríjemných povinností a umožní vám skutočne si užívať všetky pôžitky, ktoré vám leto ponúka a prináša.