Sú tenké flexibilné obklady do interiéru aj exteriéru. Ich tvarový aj farebný výraz je rôzny. Môže byť tehlový, imitácia skál, štrku a podobne. Pri imitácií skál je obklad už výroby narezaný na do seba zapadajúce kusy. Ich lepením na betón vzniká mozaika, ktorá je veľmi podobná prírodnej skale. Manipulácia s nimi je pritom veľmi jednoduchá. Ak sa rozhodneme použiť ich, ako dekoráciu renovovaného múrika pod plot, musíme zvážiť niektoré aspekty. K nim sa ráta aj vandalizmus.

 

Ohybné obklady

 

Bola by škoda, ak by nám niekto úmyselne zničil peknú a nie lacnú vonkajšiu dekoráciu múrika. Ako na to? Na múrik, ktorý sme zrenovovali tak, že sme ho nanovo zaliali betónom nanesieme hrubšiu vrstvu lepidla na obklady. Obklad vtlačíme do lepidla tak, aby bolo na okrajoch mierne vytlačené. Toto lepidlo nám poslúži, ako špárovacia hmota v medzerách obkladu.

 

Ohybné obklady v interiéri

 

Ohybný obklad je totiž krytý ochrannou fóliou, takže vytlačené lepidlo rozotierame v medzerách silným štetcom, alebo hoci aj zubnou kefkou bez obavy, že poškodíme farbu a vzor obkladu. Keď lepidlo vyschne (24 hodín), ochrannú fóliu jednoducho odstránime. Pri tehlovom vzore postupujeme podobne s tým, že tu sa jedná o pravidelné tvary, takže na rozdiel od predchádzajúceho obkladu nelepíme rozstrihané kúsky, ale hotové obklady vedľa seba tak, aby sme na spojoch zachovali špáry, ktoré obdobne zašpáruje lepidlom.

 

Ohybné obklady v interiéri

 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Fotografie na obkladačkách

 

Ukladanie keramických obkladov

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Obklady

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.houser.su, www.интерволл.рф, www.obystroy.ru