renovácia plechovej strechyPokračujeme v našom miniseriáli, kde opisujeme rekonštrukčné práce, používané pre jednotlivé druhy bežných striech.

 

Oprava plechovej strechy

 

S týmto typom striech sa stretávame okrem bežných obydlí tiež pri stavbách chát a chalúp. Vďaka sezónnosti využívania takýchto objektov, kedy v zime bývajú často opustené a udržuje sa na nich hrubá vrstva snehu či ľadu, dochádza najčastejšie k ich korodovaniu, ale aj k vyššiemu výskytu machov.

 

Oprava takejto strechy prebieha v piatich krokoch. Najprv je samozrejme potrebné povrch dokonale očistiť a obrúsiť pomocou drôtených kief a brúsok všetky skorodované miesta. Potom sa krytina dôkladne odmastí a omyje. Podľa potreby a rozsahu sa aplikuje protikorózny podkladový náter. Renovačné práce na plechových strechách sú takmer zhodné s prácami na streche zo škridiel. Jediným rozdielom je možnosť vytvárania korózie na plechovej krytine. Preto sa práve odhrdzovaniu, brúsenie a antikoróznemu podkladovému náteru venuje maximálna pozornosť.

 

V rámci prvého náteru sa aplikujú špeciálne farby – syntetické, akrylátové či polyuretánové. Nanášajú sa štetkou, valčekom, alebo špeciálnym strojom.  Finálny náter sa nanáša už len strojom, aby vznikol jednoliaty film farby. V súčasnosti asi neexistuje farebný odtieň, ktorý by sa nedal namiešať a aplikovať na plechovú strechu. Môžete si ju tak prispôsobiť a dokonale farebne zladiť s celou stavbou a okolím domu.

 

 

Ďalšie články na tému Rekonštrukcie, údržba

 

1.9.2013© WEBY GROUP Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: colourbox.com, mcguireconstructiontoday.com