Oprava poškodenej dlažbyK najčastejším problémom dláždených vonkajších schodov patrí popraskanie a olámanie jednotlivých kusov dlažby.

 

V prípade, že poškodzovanie dlažby nie je dôsledkom zle vybudovaných základov a následného praskaniu alebo posunu schodiska, jedná sa pravdepodobne len o nekvalitné položenie dlaždíc.

 

Poškodenie dlažby sa vyskytne najmä vtedy, ak sú dlaždice položené na nerovný podklad. Výmena takýchto dlaždíc našťastie nie je zložitá. Starú, poškodenú dlaždicu najprv odstráňte pomocou dláta a kladiva a potom nahraďte novou.

 

Pri odlepovaní dlaždice buďte opatrní najmä vtedy, ak nemáte po ruke náhradnú.  V tom prípade, budete musieť na miesto vrátiť poškodenú dlaždicu. Dôkladne ju teda očistite pomocou dláta od starej malty. Miesto po dlaždici natrite vrstvou novej malty a uložte naň dlaždicu. Ak sa poškodila dlaždica ležiaca na hrane stupňa, položte ju okraj stupňa nepoškodenou hranou. Na miesto chýbajúcej dlaždice potom naneste zvyšnú maltu a rovnomerne ju roztrite.

 

Podobne tak postupujte aj pri popraskaných dlaždiciach. Všetky kúsky dlaždice odlepte a očistite od starej malty. Naspäť ich potom naukladajte na novú vrstvu malty.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Ohybné kamenné obklady

 

Modulárne drevené obkladačky

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Obklady

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk