Výber keramického obkladuSkutočnosťou je, že do kúpeľne či WC sa keramický obklad skutočne hodí. Nezabúdajte na to, že ho však existuje viac druhov. Preto je i v tomto prípade správny výber dosť dôležitý. Keramické materiály sa delia do niekoľkých skupín napr. podľa technológie výroby, typu črepu či podľa úpravy ich povrchu.

 

Pre obklady stien kúpeľní a WC sa najčastejšie používajú pórovinové obkladačky. Majú vysokú nasiakavosť povrchu, ale zároveň sú málo odolné voči oteru. Ich povrch je teda opatrený glazúrou, aby sa ich povrch dobre čistil a bol dostatočne odolný voči čistiacim i dezinfekčným prostriedkom, používaným v kúpeľniach či záchodoch.

 

Povrch keramických obkladov môže byť tak lesklý ako i matný a v súčasnosti už aj kombinovaný, čiže lesklo-matný.

 

Pre miestnosti určené na hygienu sú keramické glazované materiály nazývané aj hutné dlažby. Majú vysokú nasiakavosť do 3%, ale ich povrch vyzerá ako povrch pórovinových obkladačiek a preto sa tieto materiály veľmi vhodne dopĺňajú. Neglazované dlažby majú nízku nasiakavosť a vysokú a vysokú pevnosť črepu, preto sa viac hodia to exteriéru.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Renovujeme obkladačky

 

Kamenná dýha

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Obklady

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk