ParozábranaPre tých, ktorí sa chystajú rekonštruovať podkrovie, prichádza novinka v systéme jeho zatepľovania. Na to, aby vodná para neprechádzala cez tepelnú izoláciu a nepoškodzovala ju, sa do dnes používali parozábrany.

 

Aby sa však zabránilo hromadeniu vlhkosti medzi sadrokartónovými doskami a vrstvou spomínanej parozábrany, vkladá sa do systému vrstva aktívnej parobrzdy.

 

Parobrzda síce ochraňuje tepelnú izoláciu, ale zároveň je schopná prepustiť malé množstvo vodnej pary cez tepelnú izoláciu do atmosféry. Vlhkosť v strešnej konštrukcii tak získava možnosť prenikať na obe strany, do interiéru v prípade, že nie je vlhký, alebo smerom do exteriéru a to pomocou vysokodifúznej membrány.

 

Použitie parobŕzd v podkroví vám zaručí zdravú klímu v podkroví, bez vzniku kondenzácie pár. Ich cena je pri vyššom výslednom efekte porovnateľná s cenou ich predchodcov - parozábran.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Podzemná voda v pivnici

 

Podrezávanie muriva

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Izolácie

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: tepluha.ru