Zvukové izolovanie stienPri  montáži akustickej izolácie stien nesmieme zabúdať na fakt, že akákoľvek trhlina v stene (paneli) môže mať za následok oveľa menší výsledný efekt našej práce. Preto musíme odstráneniu týchto trhlín, prasklín či medzier medzi panelmi venovať zvýšenú pozornosť.

 

Zvukovo tesniaci materiál si vyberáme nielen podľa ceny, ale aj parametrov. Nechajme si poradiť od ľudí, ktorí majú s týmito materiálmi skúsenosti. Rady môžeme nájsť na internete, v predajniach so stavebnými materiálmi, alebo priamo u firiem, ktoré sa zvukovou izoláciou a jej montážou zaoberajú.

 

V súčasnosti sú v ponuke aj dekoratívne akusticko izolačné panely. Tie nahrádzajú sadrokartón a samy o sebe spájajú zvukovo izolačné prvky s panelmi, ktorých povrch je umývateľný, vysoko kvalitný a obohatený o najrozličnejšie textúry v mnohých farebných prevedeniach. Keďže pri ich montáži nie je potrebná iná protihluková výplň, sú aj napriek vyššej cene v mnohých prípadoch finančne efektívnejšie.

Moderné zvukovo izolačné materiály sú síce vyrobené z kvalitných ekologicky aj zdravotne nezávadných materiálov, no napriek tomu sa odporúča používať pri ich montáži na stenu ochranné pomôcky. Minimálne rukavice.

 

Nezabúdajme, že dokonale odhlučnený byt závisí nielen od izolácie stien, ale aj stropu či podlahy. Dnes, keď dochádza v izolačných paneloch k spojeniu antiakustických vlastností s tepelno izolačnými vlastnosťami je výhodné kúpiť práve takýto materiál.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Pred odhlučnením bytu

 

Hluku v byte zabráni kvalitná zvuková izolácia stien

 

Ďalšie články na tému Izolácie

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.stroysnabgroup (i.n.)