Podozrivé krádeže bytov s prekonaním bezpečnostných dverí a vložky Mul-T-Lock ?V tomto období zarezonovala informácia o vyššom počte vykradnutých bytoch v Bratislave a aj v Banskej Bystrici, ktoré mali podľa dostupných informácii certifikované bezpečnostné dvere "že vraj" Sherlock a bezpečnostnú vložku, "že vraj" Mul-T-Lock.

 

Z odborného pohľadu, je táto udalosť veľmi zaujímavá. Síce každé bezpečnostné dvere sa prekonať dajú, je to v podstate otázka času, a použitého náradia. Ale v tomto prípade to bolo bez hluku, bez zjavného prekonania prekážky, a detaily smerujú na jednoduché prekonanie bezpečnostnej vložky.

Informácie ktoré prenikli sú dosť strohé, chýbajú detaily, ale sú určité indície ako mohlo k uvedenému dôjsť. Srdcom každých bezpečnostných dverí je rozvorový vnútorný zámok, a bezpečnostná vložka ktorá dvere ovláda. Pokiaľ prekonáte vložku, akékoľvek dvere otvoríte. Pri dnešnej úrovni bezpečnostných vložiek, je časovo veľmi náročne prekonať ich nedeštruktívne. Existuje ale v prípade "zlyhania ľudského faktora" jednoduchá cesta.

 

Podozrivé krádeže bytov s prekonaním bezpečnostných dverí a vložky Mul-T-LockPokiaľ by si niekto dal námahu a štatisticky sa pozrel na presný typ bezp.vložky, napríklad ak je to typ 7x7 od Mul-T-lock, tak táto vložka už pred vyše rokom stratila ochranu profilu kľúča, čo znamená že tento profil kľúča Vám môžu vyrobiť aj bez preukázania sa bezpečnostnou kartou. A v tomto prípade sa kľudne mohlo stať že osoba ktorá mala prístup k daným kľúčom zákazníkov (montér, predajca ...) si vie tieto kľúče rozmnožiť (aj bez preukázania bezpečnostnej karty- keďže spomínaný profil už nie je chránený) a neskôr jednoducho aj s informáciou o presnom mieste dodania dverí si pri vhodnej príležitosti tieto dvere otvoriť a krádež je na svete..... 

 

Prosím berte toto ako čistý názor, v podstate špekuláciu, ktorej cieľom nie je nikoho obviniť, iba upozorniť na možný slabý článok v bezpečnosti a zabezpečení Vášho bytu/domu.

Odporúčanie .... skontrolujte si typ vložky, aby ste nemali typ ktorý už stratil certifikát ochrany profilu kľúča. V prípade že nemáte presné informácie o kvalite vložky, pouvažujte nad jej výmenou za overenú kvalitu a aktuálnu bezpečnosť napr. od výrobcu EVVA

 

Podozrivé krádeže bytov s prekonaním bezpečnostných dverí a vložky Mul-T-Lock

Bezpečnostná vložka EVVA-4KS

 

Prípadne aj produkty spomínaného výrobcu Mul-T-Lock, ktorého by som nedával na čiernu listinu, lebo v tomto prípade môže ísť vážne o zlyhanie ľudského faktora, a to sa mohlo stať rovnako aj pri inom výrobcovi-dodávateľovi bezpečnostnej vložky. Mul-T-Lock ponúka aktuálne profily ktoré majú platný chránený patent a výrobca garantuje vysokú úroveň ochrany a bezpečnosti. Napríklad s výborným pomerom cena/kvalita bezpečnostná vložka Classic PRO.

 

Podozrivé krádeže bytov s prekonaním bezpečnostných dverí a vložky Mul-T-Lock

Ak Vás daná problematika zaujíma prečítajte si náš BLOG na www.interierdvere.sk, kde  sa venujeme obšírnejšie tejto téme s viacerými odporučeniami ako zvýšiť svoju bezpečnosť a pohodlie.

 

Pokiaľ potrebujete poradiť kľudne nás kontaktujte na tel. čísle 0948 422 666