Pri používaní guľatiny z lesa je nutné pre drevený chodník rezať len zdravé drevo, nenapadnuté plesňami a hlavne nie drevokaznými hubami.

Guľatinu necháme vysušiť vonku niekoľko týždňov, lepšie mesiacov. Pred rezaním zbavíme guľatinu kôry. Po narezaní guľatinu dôkladne naimpregnujeme. Dno cestičky, respektíve podklad pod dlažbou, dokonale zarovnáme a ubijeme, aby po čase guľatina miestami neprepadala a povrch cestičky bol stále rovnaký. Veľkú pozornosť venujeme utuženiu cementovou zmesou. V opačnom prípade začne medzi klátikmi prerastať tráva. Rovnako ťažko sa likviduje tráva prerastajúca cez cestičku, ak nie sú dostatočne vyvýšené obrubníky.

 

 

Rady pri stavbe dreveného chodníka z guľatiny

 

Ideálnym drevom pre stavbu chodníka je smrekovec. Ak sa vám páči napríklad dub, majte na pamäti, že jeho životnosť je cca len 10 rokov.

Ak máte na chodníku z guľatiny malé nerovnosti, odstránite ich pomocou pásovej brúsky.

Nezabudnite nášlapnú časť chodníka pravidelne čistiť a aspoň raz za rok opätovne impregnovať.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Staviame záhradný chodník z dreva (postup krok za krokom)

 

Ohnisko z disku kolesa nákladného auta

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a tipy na tému Záhrady a záhradné domčeky

 

 

1.6.2017© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.miremonta.ru

Autor: Ivan Nôta