obr.jpgOdkvapy, hrebenáče, záveterné lišty, odkvapové lemovanie, úžľabie, zachytávače snehu a mnohé iné. Toto všetko sú klampiarske prvky, na ktoré nesmieme pri renovácií striech zabúdať, aby po dokončení prác nepôsobili svojim „starým“ vzhľadom, ako päsť na oko.

 

Stavebné firmy, ktoré majú vo svojom portfóliu rekonštrukcie striech berú renovačné práce na klampiarskych prvkoch ako samozrejmosť. Taktiež ich na požiadavku vykonávajú samostatne. Jednou z najčastejších metód prác na tom, aby tieto prvky vyzerali ako nové je používanie osvedčenej dvojzložkovej epoxidovej základnej  a špičkovej dvojzložkovej polyuretánovej vrchnej náterovej hmoty v odtieňoch podľa želania zákazníka. Naneseniu náterových hmôt predchádza samozrejme dokonalé čistenie starých klampiarskych prvkov, precízne odstránenie zahrdzavených častí, drobné opravy zatekania a podobne.

 

Je zrejmé, že striedanie ročných období, zrážky a teplotné výkyvy sa najviac odzrkadlia na odkvapovom systéme, vyrobenom z plechu. Tam je potrebné v mnohých prípadoch poškodené časti vymeniť, no súčasné opravárenské technológie dokážu opraviť aj časti, ktoré by ešte pred pár rokmi končili v šrote. Použitím ekologických, vodou riediteľných farieb možno recyklovať aj značne poškodené odkvapy.

 

Hlavnou zásadou počas renovácií týchto systémov je, aby počas prác panovalo teplé a slnečné počasie. Vtedy sú ideálne podmienky pre aplikáciu gumoasfaltového náteru na poškodené miesta. Zaujímavý je postup. Diera sa zapláta obyčajným papierom a následne sa pretrie gumoasfaltovým náterom. Po vysušení sa vytvorí hladká plocha, dostatočne pevná, ktorá neprepúšťa vodu. Ak chcete ušetriť peniaze za nákladnejšiu výmenu klampiarskych prvkov, zverte ich renováciu špecializovaným firmám. A hlavne – vyberte si počasie, ktoré počas prác nezaskočí.

 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Ako bojovať s vlhkosťou muriva

 

Voľba tmelu pri pokládke dlažby

 

Ďalšie články na tému Rekonštrukcie, údržba

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk  

Foto: www.canalizacia-vsem.com