Strešná terasa ako úžitková záhradkaAk ste sa rozhodli vašu strechu zmeniť na zelenú obytnú terasu, rastliny na nej nemusia plniť len okrasný charakter alebo pôsobiť ako ochrana pred vetrom či pohľadmi susedov.

 

Ak ste sa rozhodli na terase aj grilovať, môže mať pre vás aj veľmi praktický prínos. Na zelenej terase si totiž popri kvetoch či kríčkoch pokojne môžete vysadiť plodovej zeleniny ako sú paradajky, paprika alebo napríklad aj baklažány. Pozor však, aby tie náročnejšie z nich mali v lete dostatok vody.

 

Radosť si môžete urobiť aj vysadením rôznych byliniek či korenín. Je jedno či ich vysadíte do záhonu alebo do okrasných črepníkov. Na strešnej terase si tak môžete dopestovať šalviu, pažítku, rozmarín či bazalku, ale aj liečivé bylinky ako je materina dúška, medovka alebo mäta.

 

Ak vás záhradka baví, môžete si skúsiť dopestovať aj zopár plodov cukine, či aspoň niektorý z druhov ozdobných tekvíc.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Strešné okno - okno do neba

 

Terasa na plochej streche

 

Ďalšie články na tému Rekonštrukcie a údržba

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.gartenzeitung.com