Ponúkajú výhodu ušetreného priestoru a elegantné riešenie Vášho interiéru. Kvalitné prevedenie puzdier zaručuje spoľahlivý chod posuvných dverí, ktoré výborne pasujú do každého priestoru. Veľkou výhodou je jednoduchá a krátka montáž.

 

Pri výbere typu puzdra je základom typ priečky, do ktorej chcete puzdro umiestniť. Varianty sú murovaná priečka a SDK sadrokartónová priečka. Už pri montáži priečky je dôležité myslieť na typ puzdra / dverí, požadovanú svetlosť otvoru, teda priechodná šírku. V technických listoch a podkladoch uvádzame presné požadované rozmery stavebných puzdier, ktoré je nutné dodržať. Upozorňujeme, že ich nedodržanie Vám skomplikuje situáciu pri následnom riešení dverí. Veľmi dôležité je osadiť puzdro do správnej výšky. Každý výrobca puzdra má na ostenie puzdra označenie "budúca výška 100cm", tzn. 1 meter od budúcej podlahy !!! Treba dodržať! Aj ak osádzate puzdro pred vyliatím podláh. Stavebné púzdra - verzia sadrokartón je nutné zabudovať do konštrukcie sadrokartónové steny už pri jej kompletovaní. Pre stavebné púzdra - verzia murivo je potrebné pri stavaní murované steny vynechať pre nich stavebné otvory a zabezpečiť ich prekladom. Puzdra je nutné osadiť do stavebných otvorov minimálne 15 dní pred omietaním okolitých stien a omietnuť je prvou vrstvou omietky.

 

Kompletný poradca pri výbere stavebného púzdra na tomto LINKU

 

Dôležité je zvážiť už pri výbere typu puzdra a jeho hrúbky typ interiérových dverí, ktoré chcem použiť. Variant je samozrejme veľa, ale napr.do puzdra na hrúbku dokončenej priečky 100mm osadíte iba dvere maximálnej hrúbky 40mm tzn. Hladké,  respektíve s rámovou konštrukciou aj presklené, ktorých zasklievacie rámčeky nepresahujú danú hrúbku 40mm. Z tohto dôvodu je praktickejšie použiť puzdro na hrúbku dokončenej steny 125mm, kde nie ste limitovaný neskorším výberom typu dverí.

 

Puzdrá dodávame v jednokrídlovom prevedení  (až do šírky 1200mm, kde je už ale problém nájsť dodávateľa na posuvné dvere) a dvojkrídlovom prevedení, kde je niekoľko variantov, napr. Posuvné dvere ktoré idú od stredu dovnútra puzdier na krajoch priečky ako je prevedenie Doppio Unitrex. Alebo variant dvojkrídiel, ktoré sú v puzdre v stredu vedľa seba, napr. DUO Unitrex prípadne riešenie Eclisse ZÁKRYT / a odsúvajú sa zo stredového puzdra do strán.

 

Zákryt je samozrejme hrubšie púzdro, na to pamätajte pri navrhovaní priečky, pretože nie je použiteľné napr.pre sadrokartónové priečky 100m / 125mm. Pretože len samotná hrúbka dokončenej steny je 175mm / 225mm. V prevedení so šírkou 175mm dokážete namontovať iba dverné krídlo hrúbky 40mm !!! Zákryt je vhodný pre vzájomne susediace miestnosti. Tento model schová dve dverné krídla z opačných strán do jedného puzdra.Je to ideálne riešenie pre úzke priestory, ako sú napríklad chodby a vstupy do kúpeľní a toaliet. Využite aj tie najužšie priestory.

 

Stavebné puzdrá pre posuvné dvere

 

Stavebné puzdrá pre posuvné dvere

 

Z ďalších variantov je pokrokový výrobok Puzdro Eclisse Luce, ktorý v sebe spája skúsenosti a knowhow posuvných systémov Eclisse. Tento patentovaný produkt je lídrom na trhu vo svojom segmente. Do puzdra Luce je možné zabudovať elektrické káble, vypínače, zásuvky, termostaty, svetlá, atď.

 

Stavebné puzdrá pre posuvné dvere

 

Stavebné puzdrá pre posuvné dvere

 

V prípade, že by ste chceli dosiahnuť čo najväčší dverný priechod, avšak obmedzuje Vás dĺžka priečky, je pre Vás riešením puzdro Eclisse Teleskopické, ktoré ukryje do jedného puzdra dve paralelne posuvné dverné krídla, a tak vytvoria čo najväčší priechod a presvetlenie pri čo najkratšie múru. Systém je dostupný aj so synchronizáciou, ktorá hladko a plynulo zasunie do puzdra oba dverové panely naraz. Maximalizuje dverné priechod, zredukuje veľkosť steny. Je samozrejme potrebné počítať s hrubším puzdrom dokončenej steny 180mm.

 

Stavebné puzdrá pre posuvné dvere

 

Stavebné puzdrá pre posuvné dvere

 

Ďalšia varianta je puzdro umožňujúca montáž bremien. Na puzdro Eclisse Ewoltuto® respektíve do jeho steny môžete vŕtať a zavesiť na ňu skrinky, regály, police a držadlá. Je to jediné puzdro svojho druhu na trhu. Máte alternatívy jednokrídlové a dvojkrídlové dvere.

 

Stavebné puzdrá pre posuvné dvere

 

Stavebné puzdrá pre posuvné dvere

 

Rovnako do kúpeľne a prostredí, kde je zvýšená vlhkosť, je vhodné uvažovať o variante puzdra s ochranou proti korózii. Daný problém vyriešili naše púzdra Eclisse a to tým, že vytvorilo špeciálny puzdro s trojvrstvovou ochranou (pozinkovanie, polyesterová vrstva a epoxidová farba) určené najmä pre prostredie s vysokou vlhkosťou ako napr. Kúpeľne, sauny a plavárne. Navyše, odolnosť tohto modelu voči korózii bola vedecky testovaná. Puzdro bolo smozřejmě testované, a počas 240 hodín vystavené pôsobeniu slaného postreku (vlhkosť: 95%, 5% NaCl) - puzdro zostalo úplne nepoškodené a bez najmenšej stopy oxidácie. Vhodné na zamyslenie - táto možnosť je v príslušenstvo k puzdrám.

 

Veľmi vhodným dizajnovým riešením sú puzdrá Eclisse Syntesis Line, tzv. bezzárubňové puzdra. Pri ich použití nie je potrebné na puzdro osadzovať špeciálnu zárubňu, pretože majú esteticky vyriešené detaily vstupu posuvných dverí do puzdra.

 

Stavebné puzdrá pre posuvné dvere