V mnohých prípadoch nie je potrebné volať k výrobe parapetnej pohovky špecializovanú firmu, zvlášť, ak ste zručný stolár. Každopádne aj v tomto prípade platí - dvakrát meraj a raz strihaj. Najprv je nutné zmerať priestor, do ktorého chceme pohovku osadiť.

 

Výroba a montáž parapetnej pohovky vlastnými rukami

 

Podľa týchto rozmerov si zhotovíme presný inštalačný (konštrukčný) rám, ktorý bude z pevných dosák či hranolov a jeho zadná stena a s najväčšou pravdepodobnosťou aj bočné steny budú pripevnené o múr. Veľký pozor si treba dávať pri zošikmenom priereze pohovky do tvaru lichobežníka. Často sa stáva, že uhly na ľavej a na pravej stene nie sú úplne zhodné.

 

Výroba a montáž parapetnej pohovky vlastnými rukami

 

Po zhotovení konštrukčného rámu je na nás, či sa rozhodneme urobiť na pohovku pevnú vonkajšiu stranu, alebo ju vyplníme uzatvárateľnými policami a miestom na odkladanie. Každopádne, čelná strana pohovky bude na očiach, preto ju musíme obložiť najčastejšie dreveným obkladom tak, aby ladila s miestnosťou.

 

Výroba a montáž parapetnej pohovky vlastnými rukami

 

Dôležitou súčasťou našej práce bude nájdenie čalúnnickej firmy, ktorá nám na pohovku vyrobí matrac na mieru. Málokedy sa totiž stane, že trafíme na potrebný matrac v "konfekčnej" veľkosti.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Pozoruhodná transformácia starej kôlne (pred a po)

 

Niekoľko rád k renovácii drevených parkiet

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a nápady na tému Rekonštrukcie a údržba

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.djirecords.com

Autor: Ivan Nôta