Zatekanie plochej strechy Ak máte staršiu plochú strechu a zateká vám cez ňu do interiéru, pravdepodobne je pokrytá ešte asfaltovými pásmi alebo lepenkami s asfaltovými nátermi. Tieto materiály boli v minulosti veľmi často používané, napriek tomu, že neboli dostatočne kvalitné.

 

Ak ste tak ešte neurobili, nahraďte tieto materiály kvalitnými modifikovanými asfaltovými pásmi a hydroizolačnými fóliami. Okrem starých a nevyhovujúcich materiálov môže vaše problémy spôsobovať aj nedostatočný sklon strechy, ktorý bráni odtoku dažďovej vody. Tým môže trpieť hydroizolácia, pretože je neprimerane namáhaná vplyvom meniacich sa poveternostných podmienok. Tento nepriaznivý vplyv sa môže odraziť na životnosti materiálov.

 

Ak nie je možné strechu vyspádovať jej rekonštrukciou – plochá strecha potrebuje sklon minimálne 1°, musíte si zaobstarať novú krytinu. Dnešné technológie výroby PVC fólií zaručujú znížený vplyv stojacej vody na ich životnosť.

 

 

 

Ďalšie články

 

01.02.2010© Weby Group Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: web.de