Hneď, ako vypneme vodný systém v potoku a odtok vody z neho, vyčistíme riečisko od kameňov a štrku. Kamene, ktoré vyberieme z potoka, bude potrebné pred ďalším použitím opláchnuť prúdom vody od bahna a nečistôt.

 

Čistenie umelého potoka

 

Kamene triedime podľa druhov na hromady, aby sme ich mohli neskôr znova využiť.

 

Po odkrytí fólie sa v mnohých prípadoch ukáže, že táto spolu so spodnými  geotextíliami sú na mnohých miestach zhrnuté. Tieto miesta musíme opraviť, fóliu narovnať, prípadne vymeniť za novú. Pri výmene fólie máme možnosť upraviť či rozšíriť riečisko tak, aby nám to ešte viac vyhovovalo (niektoré nedostatky potoka sa prejavia až po týždňoch prevádzky).

 

Po odstránení fólie teda upravíme, prípadne rozšírime riečisko potoka podľa našich predstáv, návrhov a možností. Malými priehradkami zo zeminy môžeme v potoku vytvoriť drobné kaskády. Avšak pozor, aby nám nakoniec voda v hlbočinách nevytekala cez okraje. Na záver opäť naaranžujeme štrk a skaly, dolejeme vodu a môžeme spustiť systém nanovo.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Nová studňa a povolenie na jej výstavbu

 

Vodopád na záhrade vlastnými rukami

 

Ďalšie zaujímavé články na tému Záhrada a záhradné stavby

 

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.selivanov-shina.ru

Autor: Ivan Nôta