Než si vyberiete typ vodnej nádrže, veľmi pozorne si premyslite, čo v záhrade chcete mať, pretože možností pre jej vytvorenie je hneď niekoľko. K prvým krokom patrí rozhodnutie či dáte prednosť architektúre alebo životu vo vode a okolo nej, teda faune a flóre. K vodnej ploche sa totiž z okolia stiahne hmyz, žaby, vtáctvo pod. A ak si do nej ešte nasadíte ryby, bude tu skutočne nádherne živo.

 

Ako si správne vybrať typ vodnej nádrže na záhrade

 

Správne stanovenie si cieľa patrí k najdôležitejším rozhodnutiam, ktoré ovplyvnia budúci stav ako vašej záhrady, tak i vzhľad záhradného jazierka. Odlišné konštrukcie jednotlivých druhov nádrží, množstvo rýb, hĺbka a ďalší rad parametrov výrazne odlišuje jazierka podľa použitia. A práve tu robíme pri výbere najčastejšie chyby. Najprv sa rozhodnite, akú veľkú plochu chcete vode v záhrade venovať a na aké účely bude určená. Ak sa tu budete chcieť kúpať, časť biotopu vybudujeme hlbší a ponecháme ho bez vodných rastlín, ktoré by vám tu prekážali.

 

Ako si správne vybrať typ vodnej nádrže na záhrade

 

Pri výbere sa neponáhľajte, dobre uvážte, čo sa do vašej záhrady hodí najlepšie - ohľad berte na štýl záhrady a architektúru domu. Záhradné jazierko nie je lacná záležitosť, nekupujete ho na rok, pretože bude trvať niekoľko rokov, než k úplnej spokojnosti brehy a plytkú vodu porastú vhodné rastliny.

 

Je treba zvážiť ako upravíte pláž a okolie, a preto sa oplatí plánovať a vyberať čo najstarostlivejšie, s víziou na mnoho rokov dopredu.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Zabezpečenie cirkulácie vody v záhradných fontánach, rybníčkoch ...

 

Postup ako vybudovať záhradné jazierko za víkend

 

Ďalšie zaujímavosti na tému Záhrady

 

 

© WEBY GROUP

 

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.happymodern.ru

Autor: Ivan Nôta