Novovyvinuté luxusné podlahy sú  najčastejšie vyrobené z ekologicky šetrných materiálov. Medzi naozajstnú elitu patria podlahy z korku, kože, sisalu, skla a kaučuku. Sú veľmi pohodlné, s jednoduchou pokládkou a ich dizajnové riešenia bývajú ohromujúce.

 

Kožené podlahy

 

Najmódnejší podlahový trend dneška - kožená podlaha – je určený pre ľudí s vyššími finančnými rezervami a s vycibreným vkusom. V poslednej dobe, bola koža používaná pre výzdobu stien, panelov, a mnohých interiérových detailov. Podlahy vyrobené z kože sa vyrábajú pomocou nových technológií, kedy sa korková podložka pokryje teľacou kožou a na povrch sa impregnuje speciálnych konzervačných zmesí (ekologicky nezávadných), ďalej farbivá a nakoniec sa vytvorí systém podlahovej topografie, alebo sa povrch ponechá hladký. Táto elegantná podlaha sa perfektne hodí do interiéru kancelárie, obývacej izby, spálne. Kožený povrch podlahy však potrebuje špeciálnu údržbu.

 

Korkové podlahy

 

Korok je veľmi praktický. Už dávno je známy jeho efekt zahrievania sa v zime a chladenia v lete.  Táto podlaha je ideálna pre detskú izbu alebo spálňu. Okrem toho, že bude slúžiť ako vynikajúca zvuková izolácia, dodá vášmu príbytku nádych vkusu a elegancie, nakoľko najnovšie korkové podlahy pôsobia naozaj luxusne. Tiež sú  hypoalergénne.

 

Elitné podlahové krytiny

 

Sklenená podlaha

 

V súčasnej dobe sa stalo módou používať kreatívne nápady na vytváranie interiérov. Jedna z najpopulárnejších podláh je zo skla. Tento typ podlahy dá interiéru elegantnú tajuplnosť, výrazne zvýši priestor a pridá svetlo. Sklenená podlahová konštrukcia sa môže zdať krehká, ale nie je tomu tak. Jej odolnosť voči zaťaženiu nie je horšia ako je tomu u keramických dlaždíc, no krása tejto krytiny predčí všetky očakávania. Konštrukcia podlahy veľmi príjemne prekvapí v jej rôznych formách, vzorov, farieb, dekoratívnych prvkov. Podlaha je vyrobená z vysoko pevných typov skla - triplex. Toto pevné sklo, sa skladá z viacerých vrstiev, medzi ktorými je vložená špeciálna fólia a výsledná štruktúra je vytvrdená spaľovaním v špeciálnej peci.

 

Sisalové podlahové krytiny

 

Takáto podlaha je drsná na dotyk, no veľmi príjemná. Je vyrobená z prírodných vlákien hrubých listov agáve. Je šetrná k životnému prostrediu. Sisalové podlahové krytiny sú relatívne lacné. Na druhej strane sú veľmi citlivé na vodu a nečistoty rôzneho charakteru. Substrátom pri ich výrobe je latex. Sisalová podlaha pripomína kovralin.

 

Čítajte viac:

 

Korková izolácia

 

Rekonštrukcia pochôdznej vrstvy pomocou tekutej dlažby

 

Ďalšie články na tému Podlahy

 

 

1.3.2016© WEBY GROUP© Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.812tarhovka.ru

Autor: Ivan Nôta