Pýtate si, či to ide dohromady? Odborníci vám potvrdia, že áno.

 

korok a podlahové kúrenie  

 

Dnes sa korok vyrába aj v netradičných farebných odtieňoch a aj preto je čím ďalej tým ťažšie identifikovateľný napohľad. Svieže farebné odtiene a tiež lakovaný povrch tohto materiálu však v tomto prípade len podčiarkujú a vyzdvihujú úžitkové vlastnosti tejto neobyčajnej prírodnej krytiny.

 

Podľa niektorých odborníkov sú dokonca vlastnosti korku vo vlhkom prostredí ešte lepšie ako vlastnosti dreva.

 

Korok v kúpeľni

Korok je na dotyk príjemne teplý a mäkký, zároveň je pružný, tichý a nenasáva vlhkosť. Po precíznej špeciálnej povrchovej úprave sa z neho stane priam dokonalý materiál pre vašu kúpeľňu.

 

Aj keď do kúpeľne položíte korkové dlaždice s PVC fóliou, napriek tomu je ešte potrebné ich povrch prelakovať minimálne dvoma vrstvami laku. Na povrchu dlaždíc sa tak vytvorí jednoliata vrstva, ktorá neprepustí vodu ani v tom prípade, ak na nich zostane stáť dlhšiu dobu.

Korok pre využitie v kúpeľni  predurčujú aj hygienickosť a jeho veľmi jednoduchá údržba.

 

A otázke kombinácie korku a podlahového kúrenia? Aj keď korok pôsobí ako izolant a na výrobu podlahovej krytiny bol predurčený práve kvôli svojim tepelnoizolačným vlastnostiam, odborníci zistili, že pri zachovaní všetkých svojich vlastností je vhodný aj pre kombináciu s podlahovým kúrením.

 

 

korok a podlahové kúrenie  

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Druhy garážových podláh

 

Nové technológie zdravotne nezávadných podláh z PVC

 

Ďalšie články na tému Podlahy

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.haro.de, www.doell-raumgestaltung.de