Mobilná klimatizácia v podkrovíNa prvý pohľad finančne výhodné riešenie nám v podkroví dokáže zabezpečiť kvalitné podmienky pre oddych aj spánok. Za cenu už okolo 200€ získate mobilnú klimatizačnú jednotku. Nie je však práve jednoduché ju správne vybrať a nainštalovať. Cenový strop mobilných klimatizácií sa pohybuje niekde okolo 500 €. S cenou rastie nielen kvalita prevedenia, ale aj schopnosť nižšej hlučnosti prevádzky.

 

Najväčším problémom (okrem hluku, ktorý je silnejší hlavne pri lacných modeloch) je to, že podobné prístroje sú určené len pre jednu miestnosť, takže ak máte podkrovie rozdelené na viac častí, pekne sa s ňou po kolieskach najazdíte. Čoskoro si vytvoríte harmonogram, ako pokryť všetky podkrovné izby, aby ste postupne vyhoveli potrebám celej rodiny. Popoludní dve hodinky pre každú izbu. Alebo ich kúpite viac.

 

Veľkým nedostatkom u nás predávaných klimatizácií je ich prispôsobenie iba pre posuvné systémy otvárania okien: či už horizontálnych alebo vertikálnych. U nášho na závesoch otváraného okna nemáte v podstate šancu vypúšťaciu hadicu rozumne upevniť, aby sa horúci vzduch dostal von z miestnosti. Navyše vždy budete mať v izbe aspoň meter hadice o priemere okolo 150 mm, ktorá je rozpálená a znižuje tak účinnosť chladenia.

 

 

 

Ďalšie články na tému Klimatizácie

 

5.1.2016© WEBY GROUP Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: landstroy.tomsk.ru

Autor: Ivan Nôta