Ohybné kamenné obkladyNa trhu s kamennými obkladmi má už pár rokov stabilné miesto takzvaný flexibilný či ohybný kamenný obklad. Kamenná dyha je hrubá len 1-3mm, vďaka čomu je zároveň tiež veľmi ľahká a ohybná. Kamenná dyha je vyrábaná z prírodného kameňa (zväčša bridlice).

 

Na podkladovú vrstvu, ktorú tvorí zmes živice a sklených vlákien je prenesená veľmi tenká vrstva prírodného kameňa, ktorý dodá obkladu prírodný vzhľad na nerozoznanie od pravého kameňa. Jednotlivé prvky flexibilných kamenných obkladov sú význačné svojou kontinuálnosťou a farebnými odtieňmi, vytvárajúcimi unikátny vzor. Jednotlivé listy kamennej dyhy sa od seba líšia, pretože každý kus sa skladá z vrstvy skutočného prírodného kameňa a žiadne dva kamene nie sú úplne rovnaké.

 

Flexibilné kamenné obklady tak zoženiete v desiatkach farebných odtieňov, v rôznych tvaroch a v stovkách prevedení. Flexibilné obklady sú skvelou imitáciou prírodného kameňa a ľahko vďaka nim premeníte exteriér alebo interiér bytu či domu. Konkrétne môžete vylepšiť betónové murivo, krb, plot, fasádu atď.

 

K výhodám patrí, že sa každý kus dá ohnúť, strihať, ale akonáhle sa obklad nalepí – stvrdne / skamenie. Po nalepení sú tieto druhy obkladov odolné mrazu a paropriepustné. Ľahko sa udržujú, čistia a vďaka svojej nízkej hmotnosti nezaťažujú murivo.

 

Ohybné kamenné obklady

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Keramické obklady s matematickými vzormi

 

Ukladanie keramických obkladov

 

Ďalšie články na tému Obklady

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.1-metr.com, www.vorota2003.ru,

(i.n.)