Ak sa stane, že sa vám pod vplyvnom poveternostných zmien a dennodennej záťaže, poškodili stupne betónového schodiska, nevyžaduje si situácia ihneď komplikovanú opravu.

 

Oprava betónových schodov  

 

Drobné nerovnosti a poškodenia sa dajú pomerne jednoducho opraviť epoxidovou zmesou určenou na opravu betónu. Ak je však už poškodenie vo väčšom rozsahu, vyžaduje si komplikovanejší zásah. V okolí poškodenia budete musieť vysekať 5 - 10 cm betónu, vysekajú časť zabrúsiť a vyčistiť od prachu. Miesto natrite lepidlom na báze polyvinylalkoholu a potom ho precízne vyplňte novou betónovou zmesou.

 

Pri betónovaní sa všeobecne používa debnenie, v prípade menšieho poschodenia nášľapných častí betónových schodov vám ho nahradí drevená platňa alebo doska, ktorú však musíte aspoň na 1 deň zaťažiť tehlami alebo kameňmi, aby betón správne zatvrdol.

 

Oprava betónových schodov

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Vonkajšie betónové schody

 

3 tipy k realizácii schodiska

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Schody a zábradlia

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: proremont43.ru, stroihata.ru