Na trhu je dnes k dispozícii široká ponuka parapetov, ktoré slúžia ako vhodné riešenie úpravy okien. Predovšetkým v súvislosti so snahou o čo najväčšie úspory energií, sa na obytných i komerčných budovách vymieňajú zastarané okná za veľmi úsporné plastové okná.

 

Parapety ako módny doplnok okien

 

Aby ich použitie splnilo požadované nároky, nemôžu chýbať vhodné parapety, ktoré okno vhodne doplnia. Vnútorné parapety sú ideálnym doplnkom plastových, ale aj drevených okien. Ich výhodou je, že existuje široká škála drevo dekorových fólií, ktoré umožňujú vybrať si každému podľa jeho predstáv. K dreveným oknám sa hodia rôzne imitácie driev, naopak pri plastových oknách skôr vyniká hladká, neštruktúrovaná fólia alebo laminát.

 

K prednostiam plastových parapetov patria okrem iného aj ľahkosť, čo veľmi uľahčuje ich inštalovanie.

 

Pri montáži alebo akýchkoľvek murárskych prácach v okolí parapetov, sa oplatí ich povrch chrániť krycím, nepriepustným materiálom. Taktiež by sa nemali parapety vystavovať krátkodobým teplotám nad + 60 ° C, čo by viedlo k ich deformovaniu. Medzi ďalšie výhody plastových parapetov možno zaradiť širokú škálu farebných odtieňov i cenovú dostupnosť.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Kamenné parapety

 

Montáž vnútorného parapetu

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Okná

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

 

Foto: www.oknadel.ru

Autor: Ivan Nôta