Stále populárnejším konštrukčným prvkom sa v celosvetovom meradle stávajú prepravné kontajnery. Kovové boxy, ktorých pôvodná funkciou bola ochrana a poskytnutie úložného priestoru pre rozličné materiály a suroviny, sú v stále hojnejšom počte využívané na konštrukčné účely.

 

Prečo práve kontajnerové domy?

 

Je pre to niekoľko dôvodov - poskytujú pevný konštrukčný základ, ktorý sa dá rôzne modifikovať (výrezy na okná, dvere, prechody), obkladať izolačným materiálom a vytvárať vďaka externému finálnemu obkladu skutočne estetické príbytky. V neposlednom rade sú kontajnery obľúbené pre svoju cenu, pretože vďaka ich využitiu sa výrazne zníži celková investícia pri výstavbe nehnuteľnosti.

 

 

Prečo práve kontajnerové domy?

 

V dnešnej dobe je pozoruhodným a dôležitým faktorom aj to, že využívanie vyradených prepravných kontajnerov v stavebníctve nemalou mierou prispieva k ekologickému riadeniu a znižuje uhlíkovú stopu, ktorá je už dnes v niektorých lokalitách ďaleko za úrovňou udržateľného rozvoja.

 

Prečo práve kontajnerové domy?

 

Prečo práve kontajnerové domy?

 

Mnohí ľudia si pod pojmom kontajnerový dom predstavia niečo hrozné, neestetické a nepohodlné. Také možno boli úplne prvé pokusy s výstavbou tohto typu, avšak dnes už sú projekty zahŕňajúce vo svojej konštrukcii kontajnery, na takej úrovni, že mnohí ľudia neveria, že skutočne ide o dom postavený z prepravných kontajnerov.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Štýlové kontajnerové domy a ich vybavenie

 

Životnosť, údržba a bezpečnosť domu, krytého pôdou

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Domy a byty

 

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.homedsgn.com, www.svoimi-rykami.ru, www.moercar.com

Autor: Ivan Nôta