Pri svahovitých záhradách môžeme využiť pravý význam pojmu terasa. Pre prerozdelenie svahu na jednotlivé poschodia totiž používame terasovitý efekt (môžeme sa s ním stretnúť napríklad pri stupňovitých ryžových poliach v Ázií).

 

Terasy a ich výsadba

 

 

Na terasy vysádzajte okrasné kríky, zaujímavé kvety a dreviny podľa vášho vkusu. Taká okrasná terasovitá záhrada sa potom môže líšiť nielen rozložením vami zasadených kvetov, ale aj materiálom použitým na výstavbu múrika.

 

Prirodzenú podobu môže záhrada tiež získať, ak vzniknuté terasy osadíte iba trávou alebo kobercovými trvalkami. Použiť môžete poliehavé borievky, skalničky, zimozel, rôzne odrody vresov a podobne. Ich výhodou je, že sa pomerne skoro rozrastú a svojimi koreňmi spevnia svahy. Len zo začiatku môže byť problém s eróziou pôdy, než sa rastliny zakorenia.  

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Záhradný krb a jeho stavba

 

Malá záhrada - tipy pre zväčšenie

 

Ďalšie články, rady a tipy na tému záhrady

 

 

1.6.2017© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

 

Foto: zabor-fence.ru

Autor:Ivan Nôta