Výhody podlahových mriežok vyniknú predovšetkým v moderných interiéroch - umožňujú vykurovací systém plne prispôsobiť obytnému priestoru a opticky ho nenarušujú. Podlahové konvektory sú používané prevažne tam, kde je zavedenie bežných radiátorov z estetického aj funkčného hľadiska nevhodné. Jedná sa predovšetkým o interiéry zahŕňajúce veľké presklené steny siahajúce až k podlahe či zimné záhrady rodinných domov. To isté platí aj o halách, väčších reprezentatívnych priestoroch či interiéroch s francúzskymi oknami.

 

Výhody vykurovania podlahovými konvektormi

 

V prípade zabudovaných podlahových konvektorov dokážete účinne a komplexne vyriešiť funkčné dispozície vykurovania - spotrebitelia oceňujú na podlahových konvektoroch predovšetkým:

 

- efektívne využitie vykurovacieho výkonu

- jednoduchú inštaláciu konvektorového systému

- ekonomickosť prevádzky podlahového konvektora

- minimálnu hlučnosť podlahového konvektora

 

Hoci hlavným účelom podlahových mriežok je ohrev vzduchu, umožňujú taktiež ochladzovať interiér. Ochladzovací funkcie príde vhod hlavne v letných mesiacoch, kedy slnko prestupuje cez sklenené výplne a prehrieva vnútorné priestory.

 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Podlahové konvektory vytláčajú klasické telesá

 

Parapetné konvektory

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Kúrenie a ohrev vody

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.salon-tepla.com.ua

Autor: Ivan Nôta