Súčasné štatistiky hovoria o tom, že pri rodinných domoch pribúda stále viac bazénov a to bez ohľadu na to, či rodinné domy stoja na dedine alebo v meste. Záhrady, ktoré ešte pred časom slúžili na dopestovanie zeleniny či ovocia, sa dnes pod vplyvom meniacej sa klímy ale i ekonomiky a hlavne spôsobu života, menia na relaxačné zóny využívané celou rodinou.

 

Bazénové prekrytia

 

Mnohí z tých, ktorí sa pri stavbe domu rozhodovali pre alternatívu vonkajšieho alebo vnútorného bazénu, sa nakoniec priklonili k slnečnej – letnej verzii. Vnútorný bazén síce poskytne svoje služby celoročne, vonkajší je zase práve v lete žiadanejší.

 

 

 

 

Medzi vhodné riešenia patria aj vonkajšie bazény s bazénových prekrytím, ktoré prináša mnoho pozitív. Kvalitné prestrešenie bazéna nielenže poskytne kúpajúcim sa ochranu pred možnými vrtochmi letného počasia, teda búrkami a vetrom, ale predĺži i možnosť využitia bazénu z pôvodných troch, na 6-7 mesiacov a to bez potreby prídavného vykurovania. Prestrešený bazén môžete totiž začať využívať už v apríli a sezóna sa v závislosti od počasia, skončí niekedy v októbri.

 

Bazénové prekrytia

 

Počas celého leta môžete využívaním bazénového prekrytia ochraňovať vodu voči nečistotám padajúcim zo stromov alebo ovzdušia, v čoho dôsledku nemusíte tak často čistiť vodu a šetríte náklady na prevádzku bazénu. Zastrešenie je aj výbornou ochranou proti pádu do bazéna a to nielen pre vaše deti ale napr. pre domáce zvieratká.

 

V neposlednom rade je prínosom zastrešených bazénov aj to, že je v nich jednoduchšie udržať stabilnú teplotu vody, inak závislú od náhleho ochladenia.

 

Firmy venujúce sa výrobe bazénového prekrytia, dodávajú zákazníkom zastrešenia štandardných rozmerov, ale i atypické vyhotovenia, prispôsobené želaniam náročného zákazníka.

 

Bazénové prekrytia  

 

Prekrytia môžu byť posuvné a pevné. Väčšinu posuvných prekrytí bazénu tvorí sústava samostatných dielov, ktoré sú schopné pohybu v oboch smeroch a je ich možné alebo teleskopicky zasunúť do seba, alebo roztiahnuť nad celou plochou bazénu. Drahšie druhy prekrytia sú poháňané elektromotorom a do pohybu sa dávajú otočením kľúča alebo stisnutím gombíka. Správne navolená dĺžka ich posuvnej dráhy poskytuje miesto pre diely v zloženom stave, ktoré dokonca dokážu slúžiť ako praktické miesta na posedenie a odpočinok.

 

Bazénové prekrytia

 

Pevné  bazénové prekrytie vám zaistí ideálne využitie pôsobenia slnečnej energie a postará sa o minimálne tepelné straty v priebehu nocí. Zabraňuje aj zvýšenému odparovaniu sa vody. Kvalitné zastrešenie by malo poskytovať UV ochranu a byť ponúkané vo viacerých tónovaniach.

 

V prípade, že ho budete kombinovať s ohrevom vody, môžete si kúpanie v prestrešenom bazéne predĺžiť aj do skorej zimy.

 

 

 

Ďalšie články, rady a tipy týkajúce sa bazénov

 

01.06.2009© Weby Group

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: pool-covers.ru, bassprom.ru, aqua-imperia.com.ua, pools.com.ua