Ako zazimovať bazénBazén sa odporúča zazimovať už vtedy, ak teplota vody v ňom klesne pod 12°C . Ak chceme zazimovať bazén aj s vodou, musíme sa postarať o to, aby jej pH bolo cca 7 – 7,4. Prehliadneme bazénovú fóliu, opravíme prípadné diery, odmontujeme všetky odpojiteľné hadice a uložíme ich do bezmrazového priestoru. Nečistoty z dna odstránime bazénovým vysávačom a piesok vo filtrácií prepláchneme. Je nutné očistiť tiež steny bazénu. Bazénové schodíky tiež vyberieme a uložíme do priestoru, kde nemrzne.

 

Vodu spustíme cca 10 cm pod skimmer (zberač nečistôt) a do otvoru vratnej trysky nainštalujeme záslepku. Z filtračného systému nemôžeme odstrániť trúbky a hadice, musíme však z nich vysať, alebo vyfúkať vodu. Vodu bezpodmienečne vypustíme aj z čerpadla a filtračnej nádoby. Filtráciu odpojíme z elektrickej siete.

 

Demontujeme hlavu filtrácie a manometer. Po uvedenom postupe je dôležité, aby ste otvorili všetky uzavieracie ventily (nasávanie, výtlak technológie, nasávanie a výtlak protiprúdu) a presvedčili sa, že v technológii naozaj nezostala žiadna voda. Kontrolu, či je technológia skutočne bez zvyškov vody, môžete urobiť pomocou vodného vysávača, prípadne pomocou stlačeného vzduchu (max. tlak nesmie presiahnuť 1,5 bar).

 

Po určitom čase od odstavenia bazénu je potrebné skontrolovať voľnosť (priechodnosť) potrubia. Vodu je potrebné ošetriť prípravkom, ktorý spomalí alebo úplne eliminuje rast baktérií v zime. Na hladinu sa odporúča položiť PET fľaše. Tieto zabránia jej zamŕzaniu aj rozpínaniu ľadu do stien bazénu. Na bazén potom položte kryciu plachtu, aby do vody nenapadali listy a nečistoty. Ak dodržíte tieto zásady, budete mať bazén aj v zime pod kontrolou.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Nechajte ho pracovať, vy si užívajte

 

Vlastniť alebo nevlastniť bazén?

 

Ďalšie články na tému Bazény

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.bgwea.net

(i.n.)