Gumová dlažbaJedným zo špeciálnych typov zámkovej dlažby je zámková  gumová dlažba. Vyrába sa z pryžového granulátu pridaním farebných alebo bezfarebných polyuretánových pojív a je tak výbornou alternatívou ku klasickým „tvrdým“ povrchom. Nakoľko spĺňa bezpečnostná a zdravotné normy pre využívanie v exteriéri i interiéri, nachádza si v poslednom čase početné možnosti využitia.

 

Gumovú dlažbu ako krytinu na verejných priestranstvách, na peších i na oddychových zónach. Podobne je však vhodná i na terasy, pochôdzne plochy a športoviská. Ideálna je detské ihriská, kde sa dá využiť ako skvelá dopadová zóna, pretože zvyšuje bezpečnosť pri pádoch. Výška ochrany pri pádoch je, samozrejme, závislá od hrúbky dlažby.

 

Jej povrch je vodopriepustný a má protišmykovú úpravu. Vynikajúco odoláva poveternostným vplyvom. Medzi najzaujímavejšie vlastnosti gumovej zámkovej dlažby patrí fakt, že má skvelú elasticitu, vybroizolačné vlastnosti a výborne tlmí zvuk. Často sa pri výstavbe rodinných domov a záhrad, práve vďaka svojmu protišmykovému povrchu a výborným tepelnoizolačným vlastnostiam, využíva ako vhodný povrch okolia bazénov.

 

Pokládka gumovej dlažby je nekomplikovaná a rýchla, šetrí čas i náklady. Podobne tak je jednoduchá aj jej nasledovná údržba. Gumová dlažba je navyše ekologický produkt, pretože jeho výroba funguje na báze recyklácie pneumatík.

 

Gumová dlažba

 

 

 

 

 

Ďalšie články, rady a tipy

 

 

1.10.2012© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk  

 

Foto: www.dachahome.ru