zvlhčovače vzduchuMáte v byte viac ako 22°C a je vám stále zima? Nie, nie, váš teplomer nemusí byť pokazený! Vinu na tom môže mať nevhodná, v tomto prípade zrejme príliš nízka vlhkosť.

 

Vyššia teplota v interiéri si vyžaduje aj vyššiu vlhkosť vzduchu. Dosiahnuť ju môžete zvlhčovaní. Pri izbovej teplote 22°C by mala ideálna vlhkosť vzduchu predstavovať 50%. Pocitové teplo je v takomto prípade omnoho vyššie, ako napr. pri vlhkosti len 30 či 40%.

 

Optimálna vlhkosť vzduchu v interiéri by sa mala pohybovať od 45 do 55%. Pri takejto vlhkosti sa nám dobre dýcha, nevysychajú sliznice a pokožka, neprepadá nás únava sprevádzaná dokonca bolesťami hlavy.

 

Pri tejto vlhkosti nedochádza k šíreniu plesní a je tiež ideálna pre astmatikov a tiež množstvo izbových rastlín.

 

V mnohých domácnostiach na dosiahnutie ideálnej vlhkosti časti postačí aj jednoduchý keramický odparovač, ktorý dostanete kúpiť v mnohých prevedeniach a dizajnoch. Jeho montáž je veľmi jednoduchá, inštaluje sa napr. na radiátor. Voda sa z neho odparuje nepretržite, hovorí sa však, že by sa z hygienických dôvodov mala meniť raz za 1-2 dni. Mnohí to však robia tak, že do vody pridávajú kúsok soli a menia ju raz za 1 týždeň.

 

zvlhčovače vzduchu

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Pred stavbou sauny

 

Aká je vhodná podlaha pre podlahové kúrenie

 

Ďalšie články na tému Kúrenie

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.i1.weltbild.de