Solárna sprchaMáte chatu, chalupu, bazén v záhrade alebo záhradku vzdialenú od vášho domu či bytu? Potrebujete sa v lete viac krát ovlažiť príjemnou sprchou? Máme pre vás tip, ktorý sa nazýva solárna sprcha.

 

Ide o sprchu so solárnym ohrevom vody, ktorá vám v lete zabezpečí sprchovanie teplou vodou bez toho, aby potrebovala jej externý zdroj. V tele sprchy je zabudovaný zásobník, do ktorého sa napustí studená voda a slnečné žiarenie ju ohreje na požadovanú teplotu. Bežné solárne sprchy nahrievajú vodu do teploty 55°C. Veľkosť zásobníka sa podľa typu sprchy pohybuje od 8 do 35l.

 

Solárna sprcha sa pomocou skrutiek primontuje o stabilný povrch – betón alebo drevo pomocou skrutiek a jej inštaláciu zvládne hravo skutočne každý.

 

Studená voda sa do sprchy privádza záhradnou hadicou cez hadicovú rýchlospojku alebo guľový ventil. Batérie na zmiešavanie vody sú kohútikové alebo pákové. Telo sprchy je vyrobené väčšinou z nehrdzavejúcej ocele alebo pozinkovaného železa. Kvalitná povrchová úprava zabezpečí sprche dlhú životnosť.

 

Ideálne je namontovať sprchu na južnú stranu, kde dochádza k maximálnemu využitiu slnečnej energie. Kvalitné solárne sprchy je možné využívať až 200 dní v roku.

 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Pekný bazén pri dome si žiada prekrytie

 

Bazénové plachty pre zazimovanie

 

Ďalšie zaujímavé články, rady a nápady na tému Bazény

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.aqua-trend.com.ua,