V chladných dňoch na presklených stenách zimných záhrad často kondenzuje para, niekedy dokonca do takej miery, že sa na tabuliach zráža a tvoria sa na nich kvapky vody.

 

 

Rosenie okien

 

 

Príčinou javu rosenia okien býva nekvalitné zaklenie alebo zlý systém kúrenia. Ak je miestnosť vykurovaná na 20° C a vlhkosť vzduchu sa v nej pohybuje okolo 60%, kondenzuje para na jednoduchom skle už pri poklese vonkajších teplôt na 9 °C, pri starších izolačných oknách pri –2 °C. Na kvalitnom izolačnom dvojskle vyplnenom vzduchom, kondenzuje para pri rovnakých podmienkach až pri teplote –16 °C a pri dvojskle, ktorého medzeru vypĺňa vzácny plyn až pri vonkajšej teplote –26°C.

Aby sa aj v starších zimných záhradách zabránilo tomuto neželanému efektu, odporúčajú odborníci namontovať pozdĺž sklenených stien výhrevné, najlepšie podlahové konvektory. Teplo, ktoré do interiéru vyžarujú vytvorí clonu, ktorá zabráni zrážaniu ohriateho vzduchu na príliš studenom skle.

 

 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

 

Plánujete stavať zimnú záhradu?

 

Zimná záhrada a jej tienenie

 

Ďalšie zaujímavé články, tipy a návody na tému Zimné záhrady

 

 

© Weby Group

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: www.teplomir-spb.ru