Teplé jarné slniečko nás pomaly zvádza k myšlienkam znovu spojazdniť náš zazimovaný bazén. S odzimovaním by sme sa však nemali veľmi ponáhľať, rozhodne nie, kým ešte hrozia nočné mrazy. Akonáhle však pominú a denná teplota v priemere ustáli na medzi 10-15°C môžete začať.

 

Bazén v zime

 

Po odstránení ochrannej fólie a odstránime z vodnej hladiny, dna bazéna a tak isto aj jeho okolia nečistoty. Potom skôr ako dopustíme vodu, očistíme dno steny nad vodnou hladinou od nečistôt, špeciálnymi prostriedkami určenými na čistenie bazénov. Bežné prostriedky môžu totiž obsahovať drobný piesok, preto sa ich použitie v bazénoch nedoporučuje. Vodu potom doplníme asi 10 cm pod okraj.

 

Po montáži filtračného zariadenia a po jeho spustení, nastáva čistenie usadenín, ktoré vytvárajú vrstvy najmä na dne bazénu. Nepokúšajte sa filtráciu urýchliť tým, že dáte do pohybu protiprúd. Ten totiž urýchľuje filtráciu ale uberá na jej účinku. Filtrovať vodu je potrebné prinajmenšom 48 hodín.

 

 

 

 

 

Ďalšie články, rady a tipy týkajúce sa bazénov

 

01.04.2011© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: blog.pohle.de