Infračervené fólie a podlahové kúrenieStaviate dom a premýšľate nad úsporným kúrením? Bývate v dome alebo byte a je vám v ňom neustále zima?

 

Moderný spôsob vykurovania pomocou sálavého tepla, nám je zo dňa na deň bližší a získava si skokom mnohých prívržencov. Sálavé teplo zohrieva nás a predmety podobným spôsobom ohrevu ako slnko. Ide o využitie infračerveného žiarenia, ktoré je schopné zohriať naše telo a predmety či plochy v miestnosti prakticky hneď ako ho „zapneme“.

 

Techonológia vykurovania infračerveným žiarením preniesli odborníci aj do podoby podlahového a tiež stropného kúrenia. Konkrétne ide o vykurovanie tenkou infrafóliou.

 

Vykurovacie fólie majú zvyčajne hrúbku 0,4 mm a sú vhodné pre použitie v kombinácii s laminátovými i drevenými plávajúcimi podlahami. Potrebný výkon docielite už pri nižších teplotách a teplo pocítite za veľmi krátku dobu.

 

Infračervené fólie a podlahové kúrenie

 

Niektoré vykurovacie podlahové sú vyrábané aj ako sady v typizovaných dĺžkach a tak sú vhodné aj pre svojpomocnú inštaláciu. Tá je veľmi jednoduchá.

 

Okrem veľmi príjemného tepla, pomáhajú infračervené lúče  zlepšovať metabolizmus a krvný obeh, priaznivo ovplyvňujú hladinu kyseliny mliečnej, ktorá sa akumuluje vo svaloch a spôsobuje bolesť pri náročnej svalovej aktivite. Infračervené kúrenie stimuluje tiež produkciu endorfínov, detoxikuje bunky a celkovo má pozitívny vplyv lymfatický obeh. Zabraňuje tiež tvorbe plesní a alergénov v interiéri.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Sklo ako zdroj tepla

 

Infračervené kúrenie je zdravé a úsporné

 

Ďalšie články na tému Kúrenie

 

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu Stavebník.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti Weby Group s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese stavebnik@stavebnik.sk

 

Foto: infrarote-welt.at, ebay.de